Вкрите сонячними панелями поле збільшило врожайність на 35–40%

Вкрите сонячними панелями поле збільшило врожайність на 35–40%

У Дергачівському районі Харківської області вперше в Україні побудують сонячна електростанція потужністю 2 МВт, під панелями якої продовжать вирощувати овочі та інші сільгоспкультури.

Проект вирішили розширити після втішних результатів експериментальної СЕС встановленої на ділянці площею 400 кв. м.

«Будуючи першу сонячну станцію над сільськогосподарським полем ми втілили напрацювання вчених з Fraunhofer Institutes, який об’єднує зусилля провідних університетів Німеччини у проведенні прикладних досліджень, у тому числі у сфері агрофотовольтаніки (отримання електричної енергії та вирощування сільгоспкультур одночасно на одних і тих же площах), – розповів засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв. – Одне з аграрних підприємств Харківщини вирішило встановити сонячну електростанцію як автономне і екологічно чисте джерело електроенергії, але не хотіло заради цього виводити частину земель з сільгоспобороту – і ми запропонували спробувати використовувати розробку фахівців з Німеччини».

На розробку проекту незвичайної СЕС пішло два місяці, а на монтаж – ще місяць. «Фотоелектричні модулі замовлені у Китаї встановили на опорах на висоті від 2 до 2,2 м, – розповідає Станіслав Ігнатьєв. – Цього досить, щоб під ними проїжджав стандартний мінітрактор з відкритою кабіною, а також була можливість виконувати весь комплекс сільгоспробіт, а сонячні панелі розмістили на полі так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин».

Практика показала, що таке рішення не тільки не шкодить рослинам, а йде їм на користь, дозволяє зберігати вологу в грунті. «Під сонячними панелями панує мікроклімат, що дозволяє зберігати вологу у грунті, а значить економити на поливі: ранкової роси вистачає рослинам на весь день, а у найспекотніші полуденні години панелі забезпечують комфортну тінь, – розповідає Станіслав Ігнатьєв. – Завдяки створенню оптимальної температури, утриманню вологості і затіненню у сонце пік, урожайність помітно виросла: спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами і зібрали урожай на 35% більше звичайного, потім посадили помідори і огірки – урожайність підвищилася на 40%».

Завдяки вирощуванню сільгоспкультур терміни окупності сонячної електростанції вдасться знизити зі стандартних 5,5 до 3,5 років, зауважує Станіслав Ігнатьєв, додаючи, що експериментальний проект обійшовся у 180 тисяч доларів.

«Після того, як площа електростанції буде збільшена до 2 га, агрофірма не тільки повністю забезпечить власні енергопотреби, а й зможе продавати надлишки електроенергії за “зеленим” тарифом», – каже Станіслав Ігнатьєв.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *