Відзначили 70-річний ювілей панотця Кобзарського Цеху Миколи Будника

3 лютого першому панотцю Кобзарського цеху Миколі Буднику виповнилося б 70 років. Але його життя обірвалося 23 роки тому. Кобзарі щороку в лютому вшановують пам’ять свого цехмайстра, – повідомляє Анатолій Зборовський.
Цьогоріч вечір пам’яті Миколи Будника відбувся в Національному музеї літератури України 11 лютого. Нинішній панотець Київського кобзарського цеху (кобзарські цехи є також у Львові і Харкові) кандидат історичних наук Микола Товкайло нагадав творчі досягнення Миколи Будника. Колись Товкайло і Будник спілкувалися з Георгієм Ткаченком, єдиною людиною, яка донесла до нас народну бандуру і кобзарський репертуар. Микола Будник виготовив кобзу за зразком, який дійшов до нашого часу і описом кобзи, який зробив Микола Лисенко. Будинок в Ірпені по вулиці Українській, де мешкав Микола Петрович, став осередком відродження кобзарства в Україні. Громадськість ставить питання про збереження цієї оселі.
Микола Товкайло, Віталій Кобзар, Святослав Силенко, кінорежисер, заслужений артист України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Олесь Санін і народний артист України Тарас Компаніченко виконали пісні з репертуару Миколи Будника. Костянтин Чеченя виконав пісні, акомпануючи собі на гуслях. Син кобзаря Тараса Силенка Святослав розповів, як одного разу його батьки, на той час студенти, попрохали Миколу Будника приглянути за їхніми дітками. Микола Петрович повів малюків Святослава і Мирославу до озера, де валялися купи сміття. Будник і діти зібрали сміття і спалили його. “Це був мій перший екологічний туризм” – сказав Святослав Силенко. Ірпінець Віталій Кобзар повідомив, що грає на кобзі, яку виготовив ірпінський майстер Сергій Перехожук. Цього дня Сергій Павлович відзначав свій день народження. Добрим словом згадали лірника Ярему, який зараз воює проти московських загарбників.
Тарас Компаніченко підбив підсумки: “Якби не було Миколи Петровича, то не було б і нас”.
Світлини Анатолія Зборовського і Вячеслава Михайлишина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *