Від карети до «Титаніка»: репортаж з музею транспорту в Ольстері (+ ФОТО)

Ольстерський транспортний музей вважається одним із кращих у світі. Він є частиною великого комплексу «Музей народної творчості і транспорту Ольстера» (UlsterFolk&TransportMuseums), – повідомляє з Північної Ірландії наша кореспондентка Яніна ЗАЛІСЬКА

Цей цікавий комплекс існує ще з 1967 року. Відвідувачів тут завжди багато. Він дуже зручно розташований (всього за 11 км від столиці Північної Ірландії – Белфаст) у дуже затишному місці, до якого зручно добиратися залізницею.

Музей має велику колекцію транспортних засобів, які належать до різних епох. У великих залах демонструються поїзди та залізничні вагони, трамваї і автобуси, автомобілі, мотоцикли та інше. Серед експонатів чимало раритетів, які не залишать байдужими справжніх поціновувачів старовинної техніки. Щоб познайомитися з усіма експонатами, потрібно досить немало часу – мінімум півдня.

У головному корпусі музею – величезнім ангарі – демонструється залізнична техніка, яка ілюструє розвиток її в Ірландії. А історія ірландських залізничних доріг налічує більше півтори сотні років. Ця колекція є найбільшою в Ірландії. Цікавими є машини, які зроблені в Ольстері. Серед них є трамвай, який курсував між містом Портраш і Дорогою Гігантів – знаменитою пам’яткою Північної Ірландії.

Цікава модель трамвайного вагона фірми «DeLoreanMotorCompany» (DMC). Цей трамвай був розроблений на початку 1980-х із залученням чималих державних субсидій, але в результаті його визнали невдалим і відмовилися від виробництва і експлуатації.

Та найбільш цікавою для нас видалася галерея автомобілів. Ось тут Музею є чим пишатися! Тут є знаменитий спортивний автомобіль DeLorean DMC-12, який став відомим після виходу уже першої частини фантастичної кінотрилогії «Назад в минуле». Із нього вийшла досить колоритна машина часу!

У музеї є постійна виставка «Титанік», присвячена історії легендарного «Титаніка», який асоціюється з Північною Ірландією. Він був побудований на верф’ях Harland and Wolff, всього в декількох кілометрах від музею.

Взагалі територія Транспортного Музею велика. Він має ще виставку літаків. Десь там, поза нашою увагою, залишилася репродукція справжньої залізничної колії, на якій можна покататися з дітьми, та багато інших цікавих локацій. Ми туди просто не дійшли. Залишили на інший день.

Окрім того, там зовсім поруч розташований Народний Музей Творчості, який вже давно мені не дає спокою…

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *