Верховна Рада відновила «зелений тариф» для домашніх наземних сонячних станцій

Верховна Рада Україна повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання “зеленого тарифу”. 
Верховна Рада відновила «зелений тариф» для домашніх наземних сонячних станцій

Про це йдеться у законопроекті № 10357 від 03.06.2019 щодо врегулювання питання генерації електроенергії СЕС приватних домогосподарств, який підтримали народні депутати 243 голосами на засіданні парламенту у четвер, 11 липня.

“Законопроект знімає технічні неузгодженості, обмеження і дозволяє домогосподарствам будувати малі сонячні станції на землі, – сказав в. о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський під час представлення законопроекту у залі парламенту. – Ця норма діяла до ухвалення закону 2712-VIII про “зелені” аукціони”.

Ухвалений законопроект також відновлює перегляд та встановлення відповідно до курсу євро «зеленого» тарифу для домашніх СЕС, розташованих на земельних ділянках, які було введено в експлуатацію до набрання чинності Закону України № 2712 та встановлює рівень «зеленого» тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.

За оцінками експертів, прийняття законопроекту дозволить розвивати малу енергогенерацію, стимулювати домогосподарства до енергоефективності, забезпечити рівні права споживачів на використання «чистих» джерел енергії.

Законопроект No10357, узагальнюючий попередні версії законопроектів, що з’явилися в травні, зареєстрували 3 червня народні депутати Лев Пілісецький, Олександр Домбровський, Ольга Бєлькова, Олексій Рябчин. Документ спрямований на надання гарантії отримання “зеленого” тарифу для наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт.

За останні 5 років понад 8 тис. домогосподарств запустили СЕС загальною потужністю 190 МВт, інвестувавши близько 180 млн євро.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *