В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетів

В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетівКомпанія Jerelo розробила енергодерево «SmartCityTree Каштан» для підзарядки мобільних гаджетів та гіробордів. Автономний пристрій встановили у столичному парку Муромця, передає delo.ua.

«Розумне» дерево не лише дозволяє одночасно заряджати 24 мобільні пристрої через USB і чотири гіроборди, а й роздає Wi-Fi на 50 м та дозволяє послухати романтичну пісню передану через Bluetooth на вбудовані колонки.

Спочатку компанія, яка спеціалізується на автономних джерелах електроенергії для будинків, офісів і підприємств, планувала купувати енергодерева у французької NewWindTree, але ціни виявилися досить кусючими – і Jerelo створило український варіант, який використовував енергію вітру і сонця, розповідає засновник Jerelo Анатолій Степаненко. «Перше українське енергодерево могло заряджати два електромобілі, але воно вийшло дорожчим за французьке, – говорить він. – Для здешевлення конструкції довелося відмовитися від вітру – як результат, дерево заряджає тільки гіроборди і гіроскутери».

В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетівДерево повністю енергоавтономне і управляється дистанційно через інтернет. В комплект входять лавочки для відпочиваючих, місця для велосипедів.

Сьогодні українське енергодерево виробляють переважно з комплектуючих іноземного виробництва. Приміром, для формування листя потрібної форми використовуються азіатські гнучкі сонячні батареї.

Базову ціну вдалося знизити у порівнянні з французьким варіантом у три рази — до 30 тисяч євро.

У компанії пропонують встановлювати енергодерево біля торгових центрів, аптек. Місто або громада може встановити енергодерево у школі, парку або торговому центрі, а комерційна компанія може обладнати дерево рекламним екраном або логотипом на сонячних панелях.

«Україні необхідний абсолютно новий ринок екоінфраструктури, – наголошує Анатолій Степаненко. – Зараз ми працюємо з Києвом, домовляємося про встановлення близько 15 дерев у паркових місцях та зонах відпочинку».

В Україні розробили енергодерево для підзарядки гаджетівЗі збільшенням кількості електромобілів в Україні зросте потреба у енергодеревах, які працюють на безкоштовному вітрі і сонці, впевнений Анатолій Степаненко, який веде перемовини з Міністерством інфраструктури України.

Наразі Jerelo веде переговори з мінською будівельною фірмою, яка зводить квартал сучасного житла, та пропонує свої рішення муніципалітетам Польщі, Прибалтики, Румунії та Німеччини.

Джерело: ecotown

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *