В Ірпені встановлять 300 нових контейнерів для роздільного збору сміття

Про це повідомив голова Української Пакувально-Екологічної Коаліції  УКРПЕК Володимир Слабий на зустрічі, яка відбулася в актовій залі Ірпінської міськради. Власне, вірно говорити не «сміття», а відходи. Вони бувають різні: відходи пакування, органічні, батарейок, електроприладів, шини і т. ін.

Звітна зустріч була присвячена сортуванню відходів пакування. Раніше питання збору й передачі на утилізацію таких відходів покладалося на місцеву владу. Нині, відповідно до змін законодавства, цим мають займатися виробники пакувальної продукції. Тобто, у нашому випадку вони фінансують розподільний збір відходів. УКРПЕК закуповує та встановлює відповідні контейнери для роздільного збору відходів. Зокрема, в Ірпені планують встановити ще 300 таких контейнерів-«дзвіночків» (149 вже встановлено). З цих контейнерів відходи передаватимуть на переробку до Екологічного підприємства «Рада». Ірпінські ОСББ нічого за ці контейнери розподільчого збору сміття не платитимуть.

На звітній зустрічі представники екологічних компаній разом із владою та керівниками ірпінських ОСББ обговорювали варіанти, де і як краще розмістити контейнери-«дзвіночки» для відходів.

Україна йде в ЄС, однією з умов приєднання до якого є роздільний збір сміття, – зазначив присутній на зустрічі Ірпінський міський голова Олександр Маркушин. Мер розповів, як під час закордонного відрядження купив пластикову пляшку з водою, а потім довго шукав куди викинути порожню тару. Просто на вулиці не виявилося відповідних урн. Тільки в готелі був відповідний контейнер для прийому пластикових пляшок. «Твої відходи – твої проблеми», – за таким принципом нині живуть у Європі.

Не важко передбачити, що з часом такий підхід буде запроваджено у нашому Ірпені та у всій Україні загалом. Тому з цього приводу дедалі актуальнішим стає питання сортування й розподілу всіх відходів. Про це наголошував у своєму виступі засновник Спеціалізованого екологічного підприємства «Рада» Петро Семко.

Досортування та переробка відходів Спеціалізованим екологічним підприємством «Рада»

Він детально розповів про специфіку переробки й роботу сортувальників свого підприємства. Наскільки складно і навіть небезпечно буває, коли на сортувальній лінії виявляється скло, залізо чи інші предмети, наприклад, серед пластику, де їх не повинно бути. Також, м’яко кажучи, недоречні побутові органічні відходи в контейнерах з приватного сектору. Гілки, листя та харчові відходи доречно й потрібно утилізувати у компостних ямах чи спеціальних контейнерах, які можна облаштувати в кожному дворі. Загалом, у сфері сортування відходів дуже важливу роль відіграє роз’яснювальна-інформаційна робота серед населення, – зазначив Петро Семко. Чим, власне, ми зараз і займаємося.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

ФОТО: УКРПЕК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *