Вода в криниці на вул. Яснополянській у Бучі має перевищений вміст аміаку та нітратів. Відтак, вода з цієї популярної в місті та навколишніх землях криниці – насправді небезпечна для пиття. Такий висновок впливає з експрес-аналізу еколога Володимира Конюка, зробленого сьогодні, 17 червня.
Група активістів, які взялися за дослідження якості води в місті Буча та Бучанському районі загалом, беруть аналізи в різних водоймах Бучанщини. Про це докладніше читайте в публікації «Екологи повели аналіз води у водоймах Приірпіння: перші висновки експертів».
Сьогодні активісти на запрошення місцевих жителів прибули перевірити якість води в криницях по вулиці Яснополянській. Спочатку взяли проби в колодязі, розташованому в провулку між садибами №№15-17.
Як зазначив, Володимир Конюк, люди думають, що це чиста вода, бо не має накипу. Іще вона смачна. Мінералізація води з цієї криниці також в межах норами. Проте, концентрація нітратів удвічі переважає норму. Нітрати небезпечні тим, що спричинюють кисневий голод організму. Нітрити цієї води в нормі. Але кількість аміаку у чотири (!!!!) рази перевищує допустимі нормативи для питної води.
Докладніше про експрес-аналіз цієї води дивіться у цьому відео:
У криниці, що по вулиці Яснополянській між садибами №№36-38 якість води (принаймні на вміст аміаку та нітратів) значно краща. Для повного висновку чи можна її пити – потрібен докладніший аналіз на вміст інших речовин. Також еколог Володимир Конюк порадив взяти забір води на аналізи у паводковий період (найменш сприятливий для якості води), аби провести повний аналіз. «Думаю, що з цієї криниці буде толк», – зазначив еколог.
Детальніше про аналіз води цієї криниці дивіться у відео:
Загалом проблема якості води в криницях приватного сектору (насамперед, у плані допустимого вмісту нітратів та аміаку) залежить від вигрібних каналізаційних ям. Якщо вода з них проникає до водоносних шарів, з яких живляться криниці, то ніяке очищення їм не допоможе. Засмічуючи стічними нечистотами землю, ми губимо свою воду, а відтак і самих себе.
Закликаємо мешканців громади, які хочуть знати ситуацію із водоймами, донатити на реактиви, адже це наша спільна безпека.
Нагадуємо координати, куди можна перераховувати кошти на контроль якості води у водоймах Бучі: