У Чорнобильській зоні розквітнув весняний білоцвіт, зображений на гербах кількох міст (+ фото)

У Чорнобильській зоні розквітнув весняний білоцвіт, зображений на гербах кількох міст (+ фото)

У Чорнобильській зоні відчуження почався період квітіння рідкісної червонокнижної рослини, яка пахне фіалковим ароматом, – розповідає obozrevatel.

Білоцвіт весняний, а це саме він, у Київській області зустрічається хіба на присадибних ділянках як декоративна рослина.

Про це повідомили в пресслужбі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Вона навіть зображена на гербах кількох міст.

“Ось такі білоквіткові вишиванки можна побачити в зоні відчуження в березневу пору. Ранньовесняний ефемероїд білоцвіт весняний – рідкісний червонокнижний вид флори України. На Київщині зустрічається хіба на присадибних ділянках як декоративна рослина. Очевидно, колись ці широкодзвоникові квіти були висаджені господинею однієї з осель міста Чорнобиль”, – розповіли в пресслужбі.

У Заповіднику додали, що завдяки своїй потужній кореневій системі, білоцвіт весняний розрісся і, ледь потепліло, прикрашає природу білими дзвіночками та приємним фіалковим ароматом.

Фото Віктора Кучинського.
Варто додати, що декоративний ранньовесняний ефемероїд білоцвіт весняний – рідкісний вид флори України. Він зображений на гербі села Верхній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області, а також на гербі містечок Еттенштат (Баварія, Німеччина), Етцерсдорф-Рольсдорф (Штирія, Австрія).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *