Туристи завалили сміттям зону відчуження ЧАЕС – добровольці взялися прибирати

Туристи завалили сміттям зону відчуження ЧАЕС – добровольці взялися прибирати  Аварія на Чорнобильській АЕС, що сталася 33 роки тому, перетворила прилеглу територію в зону відчуження, що піддалася радіоактивному забрудненню.

З часом рівень радіації тут істотно знизився, і ці місця, особливо місто Прип’ять, стали користуватися популярністю серед туристів, повідомляє Euro News.

В результаті тут виникла проблема забруднень цілком звичайних, боротьбою з якими зайнялася група добровольців, один з яких пояснює:

– Насправді, є сміття, яке ми так не розцінюємо – ось такі, наприклад, пляшки – найчастіше є, так би мовити, історичними, тому що велика частина з них залишилася ще з того часу. Такі пляшки ми не забираємо, і взагалі, ті речі, які залишилися з часів аварії, ми залишаємо на тих місцях, на яких вони лежать.

Все зібране сміття потім утилізується згідно з передбаченими правилами. Розуміючи, що приплив туристів не зупинити і поява нового сміття неминуче, добровольці мають намір і далі стежити тут за чистотою. Вони розцінюють територію Прип’яті як свого роду музей, де, по можливості, все повинно зберегтися в тому вигляді, в якому було в 1986 році, коли сталася катастрофа.

Джерело: trueua.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *