Транзит через Київ обмежать, переправивши потік через Велику кільцеву

Першу чергу транспортного обходу – Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва (ВКАД) – планує будувати китайська компанія Poli Changda Engineering Co. Ltd, з якою Укравтодор в останній день жовтня підписав меморандум про співробітництво в рамках реалізації першої черги будівництва дороги.

Транзит через Київ обмежать, переправивши потік через Велику кільцеву

Роботи можуть розпочатися на ділянці між трасами Київ – Одеса (М-05) та Київ – Чоп (М-06). Про це поінформував міністр транспортної інфраструктури України Владислав Криклій.

– Прийняття Закону України «Про концесію», зокрема вирішує проблему земельних паїв. Відповідно до закону, дозволяється викупати паї – земельні ділянки за ринковою ціною, – пояснив міністр на нараді щодо стану організації дорожнього руху на основних підходах до міста Києва. Нарада проводилася через скупчення великогабаритного транспорту на під’їздах до столиці.

Мер столиці Віталій Кличко наголосив, що столиця потребує негайного розв’язання транспортної проблеми, і це можливо лише спільними зусиллями держави та міста. Основними причинами заторів на Великій окружній дорозі в столиці є те, що міст через Дніпро, розташований поза межами Києва, знаходиться в аварійному стані. Тому транзитний транспорт прямує до столиці аби переправитися через річку.

Віталій Кличко також акцентував, що 70 відсотків транзитного транспорту переправляється через Південний міст у столиці, який перевантажений, і на ньому постійно проводяться ремонтні роботи. Інші мости є внутрішніми міськими і також знаходяться в напіваварійному стані.

Аби розвантажити Київ від транзитних фур у часи пік, у Міністерстві інфраструктури України вирішили облаштувати автодороги держаного значення М-05 та М-06 та Н-01 (Київ – Знам’янка) додатковими інформаційними знаками із схемами можливого об’їзду Києва у разі введення обмежень руху вантажного транспорту.

Цими схемами водії зможуть скористатися, коли столиця закриє в’їзд через погодні умови або перевантаженість дорожньої мережі автівками.

За словами в.о. голови Державного агентства автодоріг України Олега Федоренка, обмежують в’їзд транзитного транспорту не лише в Києві, а ще й у Запоріжжі та Чигирині. Тому зупинення руху фур треба організовувати на дальніх підходах від міст, аби не створювати скупчення транспорту на ближніх локаціях. Тому встановлення інформаційних щитів та роз’яснювальна робота – обов’язкові для місцевої влади та Укравтодору. Потрібно також визначити зони, де встановлять відповідні знаки, але на відстані не менше ніж 50 км від міста.

У Мінінфраструктури доручили владі Києва відслідковувати інтенсивність руху у місті та вводити обмеження на в’їзд у межах своєї компетенції, визначеної законом. А також переглянути рішення Київради від 22.5.2013 року «Про деякі заходи щодо впорядкування руху вантажних автомобілів у м. Київ» у частині зняття обмежень для в’їзду великовагового транспорту міжнародного сполучення.

Джерело: Вечірній Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *