Сучасне відлуння кріпосного права у Приірпінні

Як повідомлялося, вчора сесія Ворзельської селищної ради проголосувала за входження Ворзеля до складу Бучанської об’єднаної територіальної Громади. Прихильники створення окремої ОТГ з адміністративним центром у Ворзелі виявилися в меншості. Варіант входження Ворзеля до Ірпінської ОТГ навіть не розглядався.

Оглядачі по-різному коментують ці події. Багато хто пояснює підпорядкування Ворзеля Бучі родинними зв’язками – їхні селищна та міський голови, відповідно Лариса і Анатолій Федоруки – рідні сестра і брат. Але це скорше не першопричина, а її наслідок.

Головною причиною здачі Ірпенем одного з підпорядкованих селищ сусідній Бучі (до слова, також була підпорядкованим Ірпеню селищем до 2007 року) – це «відкупна» колишнього мера Володимира Карплюка за період його діяльності в Бучі на посаді заступника міського голови ще у 2010-11 роках. Принаймні таке запитання-припущення висловлює відомий у Приірпінні конспіролог Антон Курсін, коментуючи цю подію картиною ХІХ ст. Миколи Неврєва із зображенням поміщиків, які торгують кріпаками:

Сучасне відлуння кріпосного права у Приірпінні

Влітку 2011 року в Бучі на будівництві ЖК «Новатор» сталася аварія, внаслідок якої загинув один будівельник, інший опинився в реанімації. Виконувала роботи фірма «Сарафан», заснована Карплюком. У цей час він звільнився з посади заступника міського голови Бучі. Як стверджують політичні опоненти Карплюка, тоді Федорук його звільнив заднім числом, аби той уникнув відповідальності. Якщо це так, тоді справді в Карплюка є причина добре віддячити Федоруку, «давши вольну» Ворзелю до Бучі. Адже вже через кілька років після згаданої трагедії на будівництві Карплюку згадали давні гріхи, висунувши підозру по ст. 272 ч. 2 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки, що призвело до загибелі людини).

Іншою обставиною, що свідчить про таємний «договірняк» між Ірпенем та Бучею з приводу перепідпорядкування смт Ворзель є дуже млява реакція нинішньої ірпінської поки що влади на події у Ворзелі. Не в приклад прагненню до від’єднання від Ірпеня Гостомеля та Коцюбинського, якому КіНОшники дуже активно перешкоджають усіма доступними для них способами й методами.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *