Справа В. Пешого: напад чи інсценування для розправи з опонентами?

Інформація про напад на скандального ірпінського забудовника Валерія Пешого облетіла інформаційний простір 26 жовтня 2018 року: «Близько 23-ї години ночі в Ірпені по вулиці Університетській було скоєно напад на колишнього депутата Ірпінської ради і екс-керівника Ірпінського відділу земельних ресурсів Валерія Пешого, який останніми роками займався забудовницьким бізнесом».

Спочатку писали про облите (але не підпалене) бензином авто та проникаючі ножові поранення внаслідок, яких В. Пеший «дивом залишився живим». Ще тоді виникла плутанина, куди саме поранили В. Пешого. Озвучувалися різні варіанти: у живіт, біля сонної артерії, у шию… Також, виникли розбіжні версії, звідки потерпілому викликали швидку допомогу: із офісу чи з домашньої адреси? Наразі, сторона захисту обвинувачених з’ясовує інформацію, стосовно надання В. Пешому медичної допомоги того вечора.

Після згаданого випадку події розвивалися наступним чином. 10 січня 2019 року повідомлялося про затримання підозрюваних осіб у цьому замаху. Тільки через чотири місяці 30 травня 2019 року без присутності адвокатів, що є протизаконним, слідство надало для ознайомлення затриманим обвинувачувальний акт.

Наразі, тривають судові процеси – У Києві та Бородянському райсуді. За версією слідства у Києві судять замовника посягання на життя В. Пешого, а у Бородянці – начебто, виконавців замовлення. Зі слів адвокатів затриманих доказова база слідства у справі замаху на вбивство В. Пешого є досить слабкою, адже наявна відсутність прямих свідків скоєння даного злочину. Дуже дивним є той факт, що основним доказом слідства у справі по замаху на вбивство є вилучені правоохоронними органами куртки затриманих, на яких були знайдені сліди мастил. Після проведеної експертизи було надано заключення, що мастили на куртці не співпадають з сумішшю, якою було облито потерпілого. Видаються фарсом перші покази В. Пешого на судовому засіданні, на яких він свідчить про те, що ймовірним замовником нападу була зовсім інша особа.

Спочатку В. Пеший говорив, що на нього нападали в темну частину доби через, що він не зміг розпізнати нападників. На наступному засіданні він начебто впізнав двох нападників.

Самі ж обвинувачені, даючи інтерв’ю із лави підсудних, розповідають про тиск на них зі сторони слідства стверджуючи, що слідчий їм сказав прямим текстом про замовний склад цієї справи та заангажованість учасників судового процесу з боку потерпілого.

Рідня та адвокати підсудних у справі Пешого вважають, що він сам інсценував вдаваний напад на нього, аби навести тінь на Абрамова, з яким виник конфлікт за земельну ділянку. Відтак затримали самого Абрамова, якому інкримінують організацію нападу на В. Пешого, та двох підозрюваних у справі осіб Криницького та Крикунова.

Судовий процес тягнеться вже більше року, але судді ніяк не можуть перейти до розгляду справи по суті через різні причини. На думку адвокатів сторони захисту підсудних – процес штучно затягують. 16-го березня у засіданні Бородянського райсуду оголошено чергову перерву до 2 квітня.

Справа В. Пешого: напад чи інсценування для розправи з опонентами?
Слухання справи В. Пешого у Бородянському райсуді

Причина – відсутність прокуратури, через «надмірну зайнятість». Як зазначив захисник підсудного Максим Говорун, прокуратура пропустила приблизно половину судових засідань, через що судовий процес штучно затягується і сторона обвинувачення досі перебуває в СІЗО, очікуючи вирок суду. Захисники підсудних стверджують, що сторона обвинувачення не має ніяких доказів провини їхніх підопічних окрім плутаних свідчень самого В. Пешого. Постійні затягування справи, дивні маніпуляції із прокурорами та свідками є свого роду підтвердженням цієї версії.

Юлія ПОЛЯНСЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *