Спілка «Слава Україні» – це допомога фронту і посадовці від народу

У засобах масової інформації вже поширилася звістка про створення Спілки «Слава Україні» та перші кроки її діяльності. Зокрема, розповідь на прес-конференції в УНІАН про нові винаходи, які допоможуть нашим бійцям на фронті – костюм-«невидимку» та пристрій для очищення води. Відтак, кореспондент «Зорі Приірпіння» звернувся за більш докладнішою інформацією про діяльність згаданої Спілки до її голови, радника міністра оборони Андрія Верлатого.

Спілка «Слава Україні» – це допомога фронту і посадовці від народу

– Сьогодні в країні назріла ситуація, як бачимо, практично невиправна, – говорить Андрій Михайлович. – Пішов уряд Януковича, який обкрадав народ. Прийшов новий уряд. Але ми бачимо, що влада не задовольняє прагнень простих людей, з якими вони виходили на Майдан. І потім пішли захищати Україну від агресора на Сході. З одного боку ми бачимо героїзм наших бійців, які захищають країну, але з іншого – на жаль, прикрі факти розкрадання чиновниками коштів, спрямованих на АТО, застосовуючи різні корупційні схеми.

Ми розуміємо, що саме зараз настав час започаткувати громадянське суспільство. Основна наша задача і ціль у цьому плані – згуртування усіх національно свідомих громадянських сил і об’єднань. Адже саме громадянське суспільство має вирішувати ці нагальні питання, а не мовчки споглядати, як грабують і розкрадають нашу державу. Тим більше, у період ведення війни – це абсолютно цинічно.

– Яка головна мета створення Спілки «Слава Україні»?

– Наша мета – забезпечити мир і порядок в державі. Наразі ми діємо в цьому напрямку, аби допомогти це здійснити нинішній державній владі. За всю історію президентства в Україні, Петру Порошенку був наданий найбільший вотум довіри – понад 60%. Зараз Порошенко намагається владнати збройний конфлікт на Сході України шляхом переговорів. Сподівається, що Америка й Європа нам допоможуть. Я вже говорив з цього приводу, повторюючи інших людей: обіцянки росіян не варті й паперу, на якому вони написані. Допоки Порошенко займається мирним врегулюванням – ми бачимо, що команда, яка прийшла до влади, просуває ті ж самі схеми дерибану бюджету. Вони крадуть у нас – у наших матерів і дітей. Залишаючи для матерів злиденні пенсії. Діти, фактично, не можуть безоплатно навчатися в школах через чималі фінансові побори, платне харчування і т. ін. У нас занижуються, точніше сказати – злочинно занижуються, соціальні стандарти. За такої ситуації в країні активна частина патріотично настроєні громадяни об’єдналися в єдину Спілку «Слава Україні». Ми об’єднуємо наші зусилля для майбутнього України, для наших дітей. Насамперед, ми повинні захистити державу від зовнішнього агресора.

– Яким чином це зробити?

– Взявши на озброєння досвід близькосхідних, а також деяких західних країн. Ми вирішили створити народний ВПК (військово-промисловий комплекс). Доки нинішні «державні мужі» розкрадають бюджет, ми спільно з волонтерами розпочали виробництво захисних засобів, необхідних на передовій. Одне з них – костюм-«невидимка». Це форма, яку одягають розвідники, проникаючи до ворожого тилу. Завдяки цьому костюму розвідники стають невидимими для будь-яких механічних та електронних засобів спостереження, зокрема, тепловізорів. Весь секрет цього костюма – його тканина. З неї ми готові виготовляти захисні тенти для техніки, завдяки чому вона стане невидимою для російських супутників. Відповідно, росіяни не зможуть відстежувати переміщення нашої артилерії, відтак протидіяти їй.

Нами створена установка для очищення води. Вона вже зарекомендувала себе на практиці. Її вартість близько 4 тисяч доларів. Проте, це дуже потрібна установка нашим солдатам на передовій і взагалі на Донбасі, де величезні проблеми з питною водою були й до війни, а тепер ще більші. Адже тут більше року ведуться військові дії. Багато загиблих ховають прямо на місці. Бачили, як сепаратисти своїх загиблих кидали прямо в колодязі ТЕЦ і там засипали. Тобто, зрозуміло, що вода забруднюється трупною отрутою. Наш ж установка очищує воду до умовно питної.

– Які її розміри та потужність?

– Вона встановлюється на базі причепу «Зубр». Тобто, малого автопричепу. Живиться від двох автомобільних акумуляторів. Словом, установка з очищення води дуже компактна і продуктивна. За розмірами менша за польову кухню. Переробляє до 100 літрів води за годину. Така продуктивність надає змогу забезпечити водою (нагодувати й напоїти) військову частину.

Наші умільці пішли далі. Побачивши в американській армії трубки для очищення води, розробили подібну, значно її здешевивши. Зараз проходить сертифікація цієї трубки. Вона розміром зі звичайний олівець. Проте, через цю трубку можна пити воду з калюжі, отримуючи фактично нормальний не отруйний продукт.

У нас є ще чимало розробок в напрямку вдосконалення засобів захисту наших солдат. А також наших громадян, які живуть у прифронтовій зоні чи вимушено залишили територію свого постійного проживання. Для усіх них у нас відкриті гарячі лінії:

044-594-55-77 та 044-247-42-92

Сюди може подзвонити будь-яка людина, розповісти про свою проблему – і вона не залишиться без уваги.

Ми об’єднуємося з багатьма громадськими об’єднаннями, які працюють у різних напрямках – юридичних, економічних, мілітарних. Ми не відмовляємо нікому в об’єднанні. Найголовнішим момент – ми багато кого об’єднуємо, але нікого не розчиняємо. Ми дуже пишаємося тим, що всі організації, які увійшли до Спілки «Слава Україні!», залишилися самоідентифікованими. Жодна організація не втратила своє, так би мовити, індивідуальне обличчя. Навпаки, ми координуємо дії усіх організацій заради допомоги одна одній. Наприклад, сьогодні ми працюємо з організацією, яка провадить діяльність у сфері економіки. Скажімо, там виникла якась проблема – тоді над її вирішенням працюють усі інші – і мілітарні і гуманітарні об’єднання. Завдяки чому ми отримуємо найбільший ефект у цьому напрямку. Відповідно, так ми можемо працювати і в соціальному, і в податковому, і в багатьох інших напрямках.

Спілка «Слава Україні» – це допомога фронту і посадовці від народу

– Розкажіть, будь ласка, детальніше, про організації, які ввійшли до Спілки.

– Це різні громадські об’єднання, кожне з яких має свою історію й зробило чимало реальних справ для свого народу, своєї країни. Наприклад, Громадська служба безпеки. Вона зарекомендувала себе, як громадське об’єднання патріотично налаштованих громадян. У своїй боротьбі з сепаратизмом вони не обмежуються Сходом України. Проводять свою діяльність і в Харкові, Одесі, Києві…Наразі ми маємо кримінальні справи, які започаткувалися з подачі наших активістів ГСБ. На їхньому рахунку більше восьми розкритих схронів зброї, які закладали сепаратисти, щоб розпочати військові дії в мирній Україні – Маріуполі, Одесі, Бердянську, Києві… Вся інформація обробляється і передається в СБУ.

– Невже СБУ цю роботу сама не може робити?

– Може, але наша служба безпеки, так як і ми, не була готова до відкритої війні. Всі спеціалісти, які могли б вести ці дії, зараз на сході, на передовій. Тому що зараз дуже багато провокаторів в наших частинах та звільнених селах і містах Донецької області. Дуже багато сепаратистів, які прикидаються мирними громадянами, але в будь-який момент можуть взяти до рук зброю та порушити мир і спокій у звільнених територіях. Тому відповідно СБУ надає максимальну увагу передовій в зоні АТО. Звісно, працюють і в інших областях. Проте, зараз служба безпеки зіштовхнулася з велетенським напливом сепаратистів, завербованих російською розвідкою, яких потрібно виявляти. Через що не вистачає фахівців, які працюють у цих органах. Не може одна людина вести понад 20 справ. А їх нині припадає понад 80 на одного оперативного співробітника СБУ. Як наслідок, багато справ залишаються непоміченими. Тож потрібно звертатися до совісті та пильності свідомих громадян, аби кожна людина стежила та виявляла шпигунів-сепаратистів. Адже зараз вся Україна, фактично, наче прифронтова зона.

– Справді, знаю – прості люди виявляють сховища бойовиків…

– Так. ЗМІ вже розповідали про курйозний випадок в Одесі, де звичайна бабуся виявила схрон сепаратистів. Вона повідомила до Громадської служби безпеки, що її сусід сильно грюкає в складі великими зеленими ящиками. Повідомивши в СБУ, виявили близько двохсот одиниць стрілецької зброї. Ось така була проведена робота ГСБ. Втім, вони не зупиняються на досягнутому, розвиваються, йдуть далі, розширюють свої структури у різних містах.

– Зрозуміло, що це не єдина структура, що входить до Спілки.

– Також до Спілки «Слава Україні» входить Спілка ветеранів і волонтерів АТО. Вона працює для консолідації волонтерського руху в Україні. Їхня мета – аби жоден волонтер не був забутий, не залишився без уваги. Адже волонтери часто віддають останнє, везуть на передову, аби допомогти захисникам Вітчизни.

Також ця організація займається проблемою лжеволонтерів. Оскільки в Україні зараз з’явилося багато людей, які під прикриттям волонтерства насправді займаються самозбагаченням.

Наступний етап – консолідація всього волонтерського руху в Україні. Нині воно розрізнене. Зараз ми бачимо багато законів, які пояснюють, що таке волонтерство, регулюють їхню діяльність і т. ін. Для мене, за великим рахунком, волонтер – це людина готова пожертвувати своїм особистим часом, навіть собі в збиток, заради бійця, його сім’ї чи його дітей, що залишилися без батьківської опіки. Це – і є волонтер. І не потрібно вигадувати якесь інше його визначення.

Нині проблема в тому, що кожен волонтер, діючи на своєму рівні, намагаються вибрати один і той же батальйон. Відтак, виходить, що часто на передовій деякі батальйони постійно харчуються домашніми котлетами, а інші нічого не бачать крім пшеничної каші й перловки. Це біда. Для цього запропонована гаряча лінія, на яку кожен волонтер може подзвонити й запитати: який батальйон чого найбільше потребує? Ми не збираємося втручатися – тільки координуємо цей процес. Просто підкажемо: кому, коли й що найбільш необхідно.

Оскільки у нас є вишкільний центр, ми готові надати з новобранців, які закінчують курс навчання, конвой для супроводу волонтерських потягів. Це буде як захист, так і допомога волонтерам. Адже діючий чи майбутній солдат не дасть образити людей, які їдуть допомагати його бойовим побратимам.

– Які програми запроваджуються для ветеранів АТО?

– Ветерани АТО – це люди, що повернулися з зони бойових дій. Зараз вони найбільш соціально незахищені. Не всі хлопці мали роботу, які пішли з Майдану на передову. Зараз багато хто повернувся звідти не маючи ні роботи, ні засобів для існування. Тож наше завдання – хоча б на перший час забезпечити цих людей продуктами харчування, необхідними речами і т. ін.

Також ми домовляємося з власниками будинків і баз відпочинку про те, щоб вони надавали нашим бійцям безплатно території для реабілітації. Радує, що справді є такі люди доброї волі, згодні допомогти нашим воякам. Вже зараз готуємо першу групу з двадцяти бійців, які поїдуть до Прикарпаття, де протягом 20 днів відпочиватимуть разом зі своїми сім’ями, дітьми, дружинами. Це буде на постійній основі – одні від’їздитимуть, інші – приїздитимуть.

Інший соціальний проект – оздоровлення дітей ветеранів, інвалідів і загиблих ветеранів АТО. Цих дітей ми будемо відправляти в будинки відпочинку, як в Україні, так і за кордоном. На сьогоднішній день Угорщина виявила своє бажання і добру волю оздоровлювати наших дітей в своїх будинках відпочинку.

– Відомо, що до Спілки увійшла ще «Самооборона» та інші організації…

– Назва Громадської організації «Самооборона України» говорить сама за себе. Її створили люди, які ціною свого життя готові на місці захищати землю, на якій живуть. Природно, що «Самооборона» також з-поміж інших увійшла до Спілки «Слава Україні». Кілька обласних структур «Самооборони» увійшли до нашої Спілки, як засновники і партнери. Багато з них були на Майдані. Повернувшись додому, вони займаються забезпеченням порядку у своїх регіонах. Адже нині ні в МВС, ні в СБУ не вистачає на все ні сил, ні ресурсів.

Союз правих сил, який також долучився до нас, не є радикальною організацією. Це люди з патріотичними й націоналістичними переконаннями в кращому розумінні цього слова.

Також ми йдемо разом з ВАГО (Всеукраїнська асамблея громадських об’єднань), яка згуртувала понад 80 об’єднань різних напрямків. Якщо Спілка «Слава Україні» об’єднала здебільшого мілітарні структури, то ВАГО – переважно гуртує переважно гуманітарні об’єднання.

– Андрію Михайловичу, яким чином Спілка «Слава Україні» збирається втілювати в життя свої задуми?

– Зараз ми є сила, яка готова взяти на себе відповідальність за свої дії, рухатись вперед, допомагаючи діючій владі, діючому президенту виправляти ситуацію на краще. Основне завдання нашого об’єднання – досягнення миру й наведення ладу в Україні. Виведення країни з політичного й економічного колапсу. Розпочинаємо ми свою діяльність із допомоги кожній конкретній людині, кожній конкретній родині. Для цього нам необхідно згуртувати усі патріотичні сили. Ми ставимо за мету, аби на найвищі державні посади посадовці призначалися за ініціативою громадськості, а не за розпорядженням Кабміну чи за політичною квотою. Найближче наше завдання – призначити від народу голову Фіскальної служби України. Взагалі, з ініціативи й за підтримки простих людей, громадян України, будемо домагатися, щоб усі найвищі структури в державі очолили посадовці, яким будуть довіряти люди.

 

Спілкувався Олександр НАКАЗНЕНКО

One thought on “Спілка «Слава Україні» – це допомога фронту і посадовці від народу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *