Сонячна станція на залізничних коліях: теравати енергії під колесами (+ ФОТО)

Сонячна станція на залізничних коліях: теравати енергії під колесами (+ ФОТО)

Швейцарський стартап Sun-Ways зараз розробляє фотоелектричні системи, які можна розмістити між залізничними коліями. Запуск проєкту заплановано на травень 2023 року. Він складається з механічно знімної фотоелектричної установки, яка займатиме ділянку колії, що належить швейцарському залізничному оператору Transports Publics Neuchâtelois SA, – повідомляє ua-electro з посиланням на pv-magazine.

Компанія розробила механічну концепцію у співпраці з Федеральною політехнічною школою Лозанни (EPFL) та швейцарським агентством інновацій Innosuisse. У ньому йдеться про те, що фотоелектрична система може бути попередньо зібрана на заводі, а потім завантажена в спеціальний потяг. Потім сонячні модулі розкочують, як килим, між рейками. Фотоелектричну систему можна зняти в будь-який час для виконання робіт з технічного обслуговування.

Сонячна станція на залізничних коліях: теравати енергії під колесами (+ ФОТО)

Якщо рішення спрацює, потенціал лише у Швейцарії величезний, заявила компанія, зазначивши, що в країні є залізнична мережа, яка простяглася майже на 7 000 кілометрів. Стверджується, що у такий спосіб можна буде генерувати до 1 ТВт*год сонячної енергії.

Сонячна станція на залізничних коліях: теравати енергії під колесами (+ ФОТО)

Sun-Ways також виходить за межі свого внутрішнього ринку. Він зазначив, що існує залізнична мережа завдовжки близько 260 000 кілометрів по Європі та близько 1,16 мільйона кілометрів по всьому світу. Компанія заявила, що вже зв’язалася з неназваними інвесторами у Європі та США, щоб запропонувати своє рішення у промислових масштабах.

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

3 thoughts on “Сонячна станція на залізничних коліях: теравати енергії під колесами (+ ФОТО)

  1. Який терават? це 1000 ядерних блоків – однієї країни б вистачило на всю Європу тоді. Це лише 1 гігават=1 ядерних блок. І ось чому: Панель має розмір 1м*2м і 400Вт в 1 км 500 панелей*400Вт або 200 кВт на 1 км але є втрати тому 150кВт/км і маємо 7000 км = 1 050 000кВт= 1 050МВт=1,05ГВт=0,001ТВт. Потенціал 1 ГВт. Але ЗМІ в Україні не звикли визнавати свої помилки, тим паче публічно. Тому я краще в соцмережах це зроблю

    1. Взагалі там написано “генерувати до 1 ТВт*год сонячної енергі”, а не терават потужності.
      Тільки не вказано за який період часу можна його згенерувати.

      1. То так, але новина сира. Клікбейтний заголовок. 1+ ТВт*год сонячної енергі” буде за 1рік роботи такої станції – цього не вистачає в характеристиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *