Симптоми грипу, ліки та їхній ціновий діапазон

Симптоми грипу, ліки та їхній ціновий діапазон З настанням зими починають лютувати грип і ГРВІ. Грип – одна із небагатьох інфекційних хвороб, яка не має тенденції до зниження та практично є єдиною інфекцією, епідемії якої виникають майже щорічно.

Застуду викликає не один і навіть не 10 вірусів – їх сім різних сімейств, кожне має підродини, а всього різновидів більше двохсот! У той же час у вірусів мало власних компонентів, на які можна впливати – ці підступні збудники інфекцій вбудовуються в людські клітини, використовуючи їх в якості матеріалу для свого розмноження.

З появою симптомів до лікарів, звичайно, звертаються не всі. Частіше за все з грипом до лікаря йдуть лише діти і дорослі, яким потрібна довідка на роботу. Побороти грип в домашніх умовах – фактично означає самолікування. Отут фармацевтична галузь до ваших послуг запропонує широкий спектр препаратів, від назв яких витісняється добрий шматок важливої інформації.

По телевізору вже по повній рекламують препарати від застуди, кашлю, болю в горлі? Ні? Скоро почнуть.

І який продавець не скористується такою ситуацією і не підніме ціни?! Але це теж ще попереду.

Отже, як будемо лікуватися? Так як минулого разу, чи прислухаємося до реклами, фармацевтів, сусідки?

Раз і на завжди запам’ятайте – на коробочці від препарату написана діюча речовина – це те чим ви лікуєтеся, все інше то вже деталі… деталі дорожчі чи дешевші. Так от, саме та, діюча речовина, вам і потрібна. Багато ліків з потрібної вам категорії матимуть ту саму діючу речовину, але у одного виробника ви платитимете за препарат, а в іншого за рекламу по телевізору і гарний флакон.

Самі фармацевти визнають: за останні 20-30 років якихось принципово нових ліків від головного болю або для зниження температури не з’явилося. Так, замість позбавленої смаку або гіркуватої пігулки ви можете вибрати приємний на смак напій – лікарський порошок, розчинений у гарячій воді. А замість простеньких крапель для носа – спрей в красивому флаконі з яскравою упаковкою. Але, як машина їздить незалежно від наявності підігріву сидінь, так і ліки-аналоги будуть виконувати свою головну функцію (жарознижувальну, протизапальну і т. д.) незалежно від смаку-кольору-запаху і, в більшості випадків, форми.

Отож, давайте розберемо симптоми при грипові, ліки і ціновий діапазон.

Одним із перших симптомів грипу та ГРВІ є підвищення температури. Ціна на жарознижувальні препарати в аптеках суттєва. Наприклад, можна купити пластинку ацетілсаліцилової кислоти за 3 грн, а можна і найдорожчий аналог – аспірин вартістю в 42 грн. Ціна на парацетамол коливається у межах від 5 до 20 грн. за пластину. На жаль, за теперішніх умов ціни можуть суттєво відрізнятися від зазначених тут в бік збільшення.

Симптоми грипу, ліки та їхній ціновий діапазон

Нагадую, збивати можна температуру вище 38,5  градусів у дорослих і 38 у дітей. Але, якщо у дитини є хронічні захворювання нервової системи, дихальних шляхів, легенів, порок серця, тоді можна починати діяти й при 37,8. Звичайно, краще порадитися з лікарем.

Поки температура не піднялася до вищезазначених позначок, потрібно пити багато рідини і охолоджуватися.

Старайтеся провітрювати приміщення і підняти вологість, зробити це можна за допомогою вологих рушників на батареї або спеціальних штучних зволожувачів.

Недешевими є противірусні препарати. Якщо купувати вітчизняні аналоги, то за 20 пігулок  можна віддати лише 12 грн., та коли фармацевт не полишає надію витягнути з вашого гаманця побільше грошей, то може «люб’язно»порекомендувати вам препарати за 60 грн./20 пігулок і навіть 200 грн./20 пігулок!  Подібні рекомендації можуть зробити і лікарі, якщо впевнені у вашій платоспроможності, або ж мають на таких «операціях» якісь власні гешефти.

Ніколи не купую противірусні препарати. І поки температура не підіймається до 39, не збиваю її. П’ю трави і воду з лимоном без цукру! Ніколи нічим не закапую ніс, інколи полощу легким розчином води з морською сіллю і мажуся в’єтнамською зірочкою. Стараюся їсти хоч трішки. Хворію не більше 2 днів. Раніше міг злягти і на 2 тижні.

Нежить, як один із симптомів вірусного захворювання, можна подолати краплями і спреями, найдешевші з яких коштують 12 грн., а верхній поріг назвати важко, приблизно 250 грн. Крім того, що ці препарати висушують слизову, вони звужують судини і в кінцевому результаті ви здорові ще тиждень будете мучитися з нежитем.

Якщо взялися долати кашель за допомогою таблеток, то майте на увазі, що в цьому питанні ціновий діапазон дуже разючий. Можна придбати вітчизняні за кілька гривень, більш популярні в межах 15-40 грн. Декатилен чи Ісла – це вже серйозніше – десь 60, а є і такі як Проспан чи Флавамед, які коштують десь 120-130 грн. Але ще потрібно звертати увагу на кількість пігулок в пачці.

Льодяники від кашлю – варіант для тих, хто не може перехворіти вдома. Якщо ж ви можете відлежатися, що, звичайно, буде краще, то слід не жаліти себе, можна мазати горло Люголем, полоскати фурациліном чи розбавленою настоянкою календули, добре допомагають спреї, наприклад Інгаліпт, але є ще Септефріл, хоча важко сказати, що менш неприємне. Це найдешевші варіанти. Але якщо горло слабке і ви схильні до захворювань ангіною, краще одразу лікувати його по нейрезультативнішій для вас схемі.

Не зайвими у домашній аптечці будуть і мазі для зігрівання грудної клітини, які можна придбати як за 5 грн, так і за 30 грн. У разі необхідності можна лікуватися й гірчичниками за 3 грн.

Та якщо вірус не відступає, а навпаки звалює з ніг, долати його доведеться вже за допомогою антибіотиків. Варто пам’ятати, що разом із ними до пари треба купувати пробіотики. Вартість найдешевшого йогурта починається від 17 грн і закінчується в межах 75 грн. Пробіотики необхідно вживати протягом всього періоду вживання антибіотиків, найдешевші з яких коштують 40 грн за 3 табл., а найдорожчі – 180 грн за 3 табл. Пробіотик вживається за дві години до прийому антибіотика, або через дві години після.

Аби підтримати і без того ослаблений імунітет, варто запастися вітаміном С. За його вітчизняний аналог можна віддати з гаманця 16 грн. за 160 вітамінок. Підтримати імунітет допоможе настоянка ехінацеї за 7 грн., або ж іноземний препарат за 80 грн. Те саме зробить і лимон з цибулею. Але кінська доза вітаміну С буде скоріше на шкоду.

Також корисно вживати мед, смородиновий чай, калину, часник.

Якщо купувати за максимальною ціною перераховані вище препарати, то мусимо попрощатися із сумою аж у 1000 грн!

Хоч вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись певних правил:
– уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворим людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
– при необхідності користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи навколишніх від зараження. Маска ефективна, якщо вона прикриває рот і ніс. Але пам’ятайте, що в будь-якому випадку маску потрібно кожні 2-3 години замінювати, як тільки вона стане вологою чи забрудниться;
– регулярно провітрювати приміщення й робити вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях;
– повноцінно харчуватися, спати, уникати перевтоми;
– часто мити руки з милом, або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

 Іван ОРЛОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *