Сім недобудов «ЖК Цвинтарний» – нове обличчя Ірпеня

Збори невдоволених покупців-інвесторів відбулися сьогодні, 21 квітня, в районі новобудов ЖК «Благодатний» – на початку вулиці Виговського (колишня Суворова). Люди обурені поведінкою забудовників, які не виконують домовленості зі спорудження та здачі в експлуатацію обіцяного житла.

Йдеться про сім довгобудів житлових комплексів – «Алфавіт», «Княжий двір», «Панорамний», «Панорамний-2», «Фреш сіті», «Шервуд парк», «Южний», які наразі перебувають на різних стадіях недобудови. Десь коробку вже вигнали, десь на рівні фундаменту застряли. Вочевидь, не спроста ці висотні недобуди ірпінчани чи то жартома, чи всерйоз прозвали «ЖК  Цвинтарний», оскільки з них відкривається панорамний вид на міське кладовище, яке знаходиться поряд, за вирубаним під ці забудови лісом.

Покупці-інвестори висловлюють чимало претензій забудовникам – Кіраковському, Зібарєву, Глухоману – яких хотіли дуже бачити на звітному зібранні, проте вони уникають подібних зустрічей. Нинішній Ірпінській владі також дісталося на горіхи. Принаймні, на плакатах протестувальників, які можете переглянути на фото: «Кіраковський, Зібарєв, Глухоман – це НОВІ ОБЛИЧЧЯ «Еліта-центр» Ірпеня», «Карплюк кришує будівельну аферу Ірпеня?!», «Ірпінь з міста парків перетворюється в місто недобудов», «Доста красти й обманювати! Будуйте!».

У прийнятому на зібранні зверненні були дещо м’якіші вислови, оскільки ошукані інвестори начебто ще сподіваються на позитивні для них результати втручання в цю історію нинішньої поки що влади в Ірпені. В іншому разі планують започаткувати кримінальні провадження стосовно згаданих недобудов.

Механізм озвучили на звітній протестній акції. Підраховується загальна сума коштів, переданих інвестору. Далі оцінюється вартість робіт, фактично витрачених на даному будівельному об’єкті. У випадку недостачі порушується кримінальна справа. Схема зрозуміла, хоча й наразі ще не випробувана в нашому місті. Втім, загальновідомо, що Ірпінь – місто революцій та інновацій, у тім числі й забудовницько-кримінальних. Найбільшою перепоною у цьому плані може стати те, що чимало разів покупці-інвестори давали просто готівку без всяких формальних підтверджень забудовникам чи їхнім родичам, або депутатам. Допоки що їхні прізвища називають «не для преси». Допоки що… а далі видно буде.

Тож, надалі інвесторам на замітку – всі платежі забудовникам мають бути документально підтверджені. Тобто, купуючи в Ірпені квартиру, точніше кажучи, повітря над свіжовинищеними дубами і соснами, будьте готові, що вас можуть «кинути» через плече, стегно та будь-який інший орган. І вам доведеться відстоювати свою правоту в різні способи.

До слова, під час протестної акції на прилеглих об’єктах досить жваво велися будівельні роботи. КрАЗи вивозили пісок, інші вантажівки завозили цеглу й цементний розчин для будівництва. Інвестори жартували, що в такий спосіб своєю поки що мирною акцією вони прискорюють будівельні роботи на інвестованих ними об’єктах.

Зрозуміло, що Ірпінська влада забудовників не тільки може впливати, а й систематично впливає на ринок нерухомості в місті. Формально КіНОшники говорять, що це приватні особи так ведуть будівельний бізнес: хто де хоче – той те й будує. Мовляв, нічого з цим не можемо вдіяти. Хоча насправді якраз Ірпінська допоки що влада своїм впливом жорстко контролює забудовницькі процеси. Може приймати чи не приймати будинок в експлуатацію, зарахувати той чи інший відсоток пайової участі живими грошима до бюджету чи виконаними роботами, які й так потрібно зробити, аби підвести до спорудженого будинку водогін, газову трубу чи відремонтувати дорогу розбиту багатотонною будівельною технікою. Може винести рішення про знесення будівлі, якщо хтось проти волі КіНО спорудив гараж чи курник. Натомість, своїм можна споруджувати без дозвільної документації цілі бетонні джунглі  багатоповерхівок, незважаючи на порушення ДБН та активні протести громадськості.

Визначення влада «жорстко контролює забудовницькі процеси» – не означає розумно. На жаль, у більшості випадків з точністю до навпаки.  Внаслідок чого дедалі очевиднішим стає колапс будівельного ринку в Ірпені (і й не тільки). Населення в країні зменшується, купівельна спроможність людей також, натомість вони започатковують будівництва нових і нових об’єктів, при цьому не будучи спроможними добудувати чи продати мільйони квадратів вже набудованого.

Забудовники у своїй масі прямолінійні, якщо не сказати примітивні персонажі. Не здатні мислити стратегічно чи бодай нормально мислити взагалі, або ж просто рахувати без калькулятора в межах навчального курсу початкової школи. Вони не спроможні передбачати й прогнозувати загальні напрямки розвитку своєї галузі діяльності, а кидаються наче голодні собаки на перші-ліпшу для них очевидну наживу. Через це й виходить, що в одному мікрорайоні набудували стільки, що не можуть довести до пуття. Натомість в іншому копають котловани під нові забудови. Мало кого хвилює питання: наскільки перспективні?

Повертаючись до теми сьогоднішнього мітингу під БГМ, принагідно згадаємо акцію чотирирічної давнини – влітку 2014 означився розкол між тодішніми партнерами Ігорем Вишняковим та Валерієм Пєшим. На той час бізнесмен-забудовник і «претендент на папаху» міського голови Ірпеня Володимир Карплюк однозначно став на сторону Вишнякова. «Не було такого випадку, аби Вишняков дав слово – і не дотримався його, і такого випадку, аби Пєший дав слово – і дотримався його», – так тоді говорив нинішній міський голова на зборах біля відділу продаж за три сотні метрів від місця проведенням нинішнього мітингу. (Детальніше в публікації “Слово про слово Вишнякова і Пєшого”.) Натомість прийшовши до влади, Карплюк у ситуації довкола БГМ повівся «і вашим, і нашим», внаслідок чого конфлікт усобиць забудовників тільки розрісся, вилізши на поверхню нинішніми сімома недобудовами «ЖК Цвинтарний».

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

До Вашої уваги фотомиттєвості зібрання інвесторів сімох довгобудів

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Один комментарий на “Сім недобудов «ЖК Цвинтарний» – нове обличчя Ірпеня

  1. И да пополнятся ряды активистов! Ибо уплочено за лучшие места “возле кладбища в партере” на самый кассовый фильм-хорор Ирпеня “Апокалипсис Застройщика”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *