СЕПАРАТИСТСЬКА СІЛЬ НА РАНИ ІРПЕНЯ

СЕПАРАТИСТСЬКА СІЛЬ НА РАНИ ІРПЕНЯ

Нещодавно у ЗМІ промайнула інформація про закупівлю УЖКГ «Ірпінь» солі за  підвищеними цінами. Журналістське розслідування «Наші гроші» опублікувало матеріал, з якого випливає, що КП «Управління житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради 31 січня за результатами тендеру замовило компанії (пов’язаної з Луганськими сепаратистами) «Торговий дім «Кип і Ко» солі для посипання доріг на 5,67 млн грн.

Не минуло і півдня з часу цієї публікації, як міський голова Ірпеня Олександр Маркушин опублікував спростування в корупції, мовляв, не знали, каємося, розберемося… Гаразд, давайте розбиратися. 

 

Для чого посипати дороги?!

З цієї сіллю взагалі цілий клубок проблем і непорозумінь для пересічного європейського посадовця. Совковий “обряд” посипання засніжених доріг сіллю та піском, а потім відкидання решти брудного снігового груддя на узбіччя – це вже анахронізм. Дороги слід прибирати в сучасний спосіб – снігоочисними машинами – з подальшим його вивезенням.

Також для європейців є анахронізмом сам факт, що прибиранням доріг (не тільки від снігу) займаються комунальні підприємства, підпорядковані місцевій владі, а не приватні фірми, які конкурують між собою і найняті за гроші платників податків. Вони значно ефективніші.

З цього випливає наступне – озвучена підозра корумпованості ірпінської влади. Навіть без цього випадку обізнаним з корупційними схемами давно зрозуміло, що витрати на посипання вулиць піском та сіллю – зручні схеми для «відкатів», навіть, якщо на згадану сепаратистську сіль була б прийнятна ціна. По-перше, 450 тонн солі для ірпінських доріг замовили в останній день січня. Де експертний висновок: скільки її ще знадобиться до завершення зимового періоду? По-друге, легко «наварити» на схемі постачання, позаяк практично неможливо перевірити, скільки насправді цієї солі завезли (насипом) і якої вона якості. Адже сіль для доріг одразу пускають «у розхід», а потім піди зваж, скільки ж її насправді завезли.

Це лише один факт викриття “відкатів” з сіллю для доріг. А хто досліджував: скільки списали бюджетних коштів на попередні зимові місяці?!

 

КіНОшний корпоративний ланцюжок на заваді відбудови Ірпеня

Та найбільш болючим для зраненого війною Ірпеня видається закупівля за завищеною – майже у півтора разу – ціною солі для доріг у компанії, яка за розслідуванням «Наших грошей», фактично належить луганським сепаратистам. Словом, м’яко кажучи, нинішня – поки що – влада «пересолила» доцільність своєї подальшої діяльності. Зараз міський голова Олександр Маркушин намагається в авральному порядку всі махінації повісити на «шісток». Одним з його “шісток” є його однопартієць, директор УЖКГ «Ірпінь» Сергій Скрипник. Але ж для нинішнього Ірпеня справа ефективності використання 5 670 000 гривень – далеко не останнє питання, яким би мав опікуватися і бути в курсі мер Ірпеня. Журналістське розслідування програми «Наші гроші» не спроста подає чіткий ланцюжок партійної послідовності: «керівником КП УЖКГ «Ірпінь» є Сергій Скрипник. Мером Ірпеня є Олександр Маркушин, обраний від партії «Нові обличчя». Лідером цієї партії є Володимир Карплюк, колишній мер Ірпеня».

Такий ось вимальовується корпоративний ланцюжок Ірпінського КіНО (Карплюк і «Нові обличчя»). Хоч би які безневинні гримаси корчили «нові обличчя», європейці це все вже проходили в минулому столітті. Вони не поспішають з допомогою Ірпеню, бо розуміють нашу відсталість у сенсі реального народовладдя і самоуправління…

Сумно. Позаяк дедалі більше незаангажованих, умовно кажучи, аудиторів, схиляються до думки, що за кошти, витрачені на закордонні переїзди делегацій з Ірпеня та до Ірпеня, можна було б новий Ірпінь збудувати.

Неспроста для отримання такої необхідної Україні допомоги із Заходу нині проводяться паралелі між відставками посадовців державного рівня (лишень запідозрених у корупції) та постачанням ракет, танків, бронетехніки, літаків, фінансової допомоги та всього іншого, що забезпечило б нашу Перемогу.

Ось така інформація для роздумів: коли й кому (якій саме ірпінській владі) прагматичний Захід вирішить надати реальну, а не точкову консультативну допомогу на відбудову нашого рідного Ірпеня.

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 P. S. Після соляного та ще одного гучного скандалу, пов’язаного з УЖКГ «Ірпінь» (бронювання за бюджетний кошт люксових номерів для відпочинку в Яремчі) Сергій Скрипник 6-го лютого написав міському голові заяву про звільнення з посади директора цього комунального підприємства.

СЕПАРАТИСТСЬКА СІЛЬ НА РАНИ ІРПЕНЯ

Дану заяву мають більшістю голосів прийняти або відхилити депутати Ірпінської міської ради. Найближче сесійне засідання ІМР заплановане на четвер, 9-те лютого. Нагадаємо, що Сергій Скрипник є чинним депутатом Ірпінської міськради, обраним від нині правлячої в Ірпені партії «Нові обличчя».

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *