Розробником першого мобільного телефона був вихідець з Ірпеня

Розробником першого мобільного телефона був вихідець з Ірпеня

50 років тому, 3 квітня 1973 року, інженер компанії Motorola Мартін Купер виконав перший дзвінок, перебуваючи на Шостій авеню у Нью-Йорку, – розповідає відомий ірпінець Андрій Кравченко.

Він зателефонував своєму колезі з конкуруючої компанії Bell і повідомив, що телефонує з вулиці за допомогою мобільного телефону.

Мартін Купер – це світова легенда та лауреат Вашингтонської премії за досягнення в інженерній справі та за служіння людству.

Важливо, що батьки пана Купера свого часу переїхали до США саме з Київщини, де його батько проживав в нашому рідному місті Ірпені.

Слід зазначити, що комерційна модель того самого першого мобільного телефону з’явилася лише через 11 років — модель Motorola Dynatac 8000X була випущена 1984 року.

У цінах сьогоднішнього дня вона коштувала близько 11 700 $.

Цей телефон міг забезпечити 30 хвилин розмови, для його зарядки потрібно 10 годин, в режимі очікування він міг бути близько 12 годин, а важив 790 грам.

Сьогодні Мартін Купер, інженер, який виконав перший у світі дзвінок по мобільному телефону, вважає, що ми все ще знаходимося на початку революції мобільних телефонів і у них ще багато попереду.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *