Розповідь українки, як діти до школи в Ірландії ходять

Якось мене запитали про мовний бар’єр. Так, він є. Однак ірландські вчителі намагаються підтримати українських дітей. Я була зворушена, коли отримала похвальну листівочку за гарну роботу на уроках хімії для старшого сина, – розповідає кореспондентка «Зорі Приірпіння» Яніна Заліська, яка зараз із дітьми проживає в Північній Ірландії.

Розповідь українки, як діти до школи в Ірландії ходять

Якщо це така система роботи з батьками, то я просто в захваті. Це говорить про те, що вчителі зацікавлені у тому, щоб виявити справжні інтереси у дітей. Окрім того, звернула увагу, що програма у дітей легша, вона не перезавантажена інформацією, яка дітям протягом життя не потрібна (сама вчилась у радянській школі і вчила дисципліни, які мені аж ніяк не потрібні були і ніяким чином не пригодилися), а от практичних занять у школі – багато.

“Мене звуть місіс Фрейзер, я викладаю математику Тимофія разом з місіс Макфарлейн. Я зв’язуюся з вами в рамках нашої ICG «Позитивна п’ятниця».
На даний момент Тимофій чудово працює в галузі математики. Він старанно працює і справив відмінне враження. Незважаючи на мовний бар’єр, йому вдалося допомогти пояснити певні складні послідовності роботи декому з його однолітків. Місіс Макфарлейн і я раді, що він у класі, і ми зараз визнаємо, що математика є однією з його сильних сторін. Ми сподіваємось заохотити його любов до теми далі, коли рік прогресує.
Будь ласка, прийміть мої вибачення, якщо я неправильно написувала його ім’я. Я чекала, коли пан Кої передаст контактні дані, і у мене немає списку класів вдома зі мною, щоб перевірити.
Сподіваюся, у вас прекрасні вихідні, і ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з Тимофієм наступного тижня.
Велике спасибі,
Надін Фрейзер“.

Отже в Ірландії, куди ми приїхали не так давно, я стикнулася з двома проблемами: відсутність знання англійської мови (тут я дуууже пошкодувала, що не слухалася старших дітей, які спонукали вчити її ? та пошук самої школи, позаяк школи поруч переповнені і потрібно шукати місце там, де є.
Ірландська освітня система, а також саме виховання та догляд за дітьми, дуже відрізняються від звичних для нас.
Діти тут до 12 років вважаються недостатньо дорослими, тому їх не можна залишати вдома самих на тривалий час. Дітей до 16 років не можна залишати самих на ніч. Батьків може бути притягнуто до відповідальності за нехтування цих правил аж до позбавлення батьківських прав.
Відповідальність батьків припиняється лише тоді, коли дитині виповнюється 18 років.
Маленьких дітей можна залишати лише під наглядом старших осіб, починаючи з 16 років.
Трохи про школу. Початкова та середня шкільна освіта
Діти віком від 4-х до 18-ти років мають обов’язково відвідувати школи.
Початкова школа розпочинається з 4-5 років: 2 роки молодших класів + 6 років старших класів.
До середньої школи діти вступають у віці 12-13 років і навчаються протягом п’яти чи шести років залежно від того, чи братиме учень так званий транзитний рік. Цей рік «відпустки від шкільних занять» надається за бажанням школяра на четвертому році навчання для того, щоб дати можливість освоїти практичні навички та отримати трудовий та життєвий досвід.

Проблема з місцями у школах стає дедалі актуальнішою у великих містах. Ви можете звернутися до будь-якої місцевої початкової (primary school) або середньої школи (post-primary school) про наявність вільних місць у школі. Якщо місце є, то вам надають детальну інформацію про те, як записатися до цієї школи. Ми отримали кілька таких листів з різних шкіл, куди ми намагалися влаштуватися.
Звісно, що найбільше я хвилювалася за школу. Але друзі допомогли з цим упоратися, дякую Alison O’Rourke , Gary O’Rourke , Nicki Simpson , Wilma O’RourkeRonnie Olive Wilson , Megan O’Rourke . Ми попередньо надіслали запити до найближчих шкіл, чи зможуть вони прийняти українських дітей на навчання. З молодшої школи отримали відразу позитивну відповідь. Зі старшими дещо було складніше- довелося витратити певний час на пошуки школи. В обидвох випадках нас запросили до школи познайомитися з керівництвом та вчителями і провели ознайомчу екскурсію. Шкільну форму видали відразу. Усі, діти та вчителі сприйняли дітей дуже добре. Вчителі додатково займаються з дітьми, щоб підтягнути англійську. Дітям у школах подобається – багато ігор, прогулянок на свіжому повітрі.
Шкі льний транспорт
У нашому містечку діти можуть дістатись до школи на шкільних автобусах. Щоб подати заявку на шкільний транспорт, треба заповнити спеціальну онлайн-форму. Квитки для нас безкоштовні.
Дошкільні заклади в Ірландії працюють у рамках програми дошкільного виховання та освіти (відомої як ECCE). Дітям надається 2 роки безкоштовної дошкільної освіти по 3 години на день, 5 днів на тиждень, з вересня по червень. Садочки у програмі ECCE повністю оплачує держава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *