Причини та наслідки підтоплень заплав річок Ірпінь і Буча

Причини та наслідки підтоплень заплав річок Ірпінь і Буча
Річки Буча та Ірпінь вийшли з берегів, їхні заплави нині затоплено й зберігається велика загроза підтоплення приватного сектору.

Хто повідомляє: Бучанська міська рада, мешканець прибережної території Ірпінь Олександр Наказненко і депутатка Ірпінської міськради Тамара Буренко в коментарі Незлімні.City

У чому суть

У Бучанській міській раді повідомили, що рівень води в річках Ірпінь і Буча та в інших водоймах Київщини піднявся внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС.

Через це в Київській області оголошено II рівень небезпеки.

«Є ризики затоплення заплавних територій, можливе часткове затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок переважно у прирічкових населених пунктах», – йдеться в повідомленні.

Водночас директор інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк у коментарі “Вечірньому Києву” повідомив, що підтоплення — це також прояви змін клімату.

«Попередні роки були бездощові та маловодні. Ми не звикли до такої підвищеної водності. В цьому випадку зараз два процеси наклалися. Перший – ми здійснюємо накопичення водних ресурсів у водосховищах Дніпровського каскаду. Друге – аномальна кількість опадів у березні та квітні. Тому ми маємо прояви підтоплення та загрози для господарських споруд».

Бучанська міська рада

Бучанська міська рада

Мешканець приватного сектору Ірпеня Олександр Наказненко в коментарі Незламні.City повідомив, що вода з річки підійшла близько до його будинку, але помешкання не підтопило. Серед чинників підтоплення він також назвав велику кількість будинків, які також перекрили річища підземних вод.

“Забудовники не розуміють, що коли вони будують у заплаві, то фактично перекривають внутрішнє річище підземної річки, і вона змінює свій потік у невідомому напрямку. Тепер вода з-під землі виходить у несподіваних місцях через дощі та підняття рівня річок. Забудовники не можуть знати, де вона зʼявиться. І вся ця вода не має природного відтоку. Усі наші заплави стікають у Дніпро, який зраза не може прийняти всю цю воду”.

Що буде далі

Можливе підтоплення приватного сектору Ірпеня коментує депутатка Ірпінської міської ради Тамара Буренко:

“На випадок, якщо буде підтоплення приватного сектору міста, в Ірпінській міській раді розроблена програма з “Надзвичайних ситуацій”, коштом якої фінансується відбудова постраждалих будинків. Якщо виникне така проблема, у разі звернення мешканців, міськрада буде компенсувати завдані збитки”.

 

Юлія ПОЛЯНСЬКА.

Журналістка

Джерело: nezlamni.city

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *