Помер художник Костянтин Могилевський

Хоча сьогодні другий день Великого Світлого дня Пасхи і кажуть, що не можна сумувати, але я повідомляю сумну новину, сьогодні пішов з життя заслужений художник України Костянтин Могилевський (1953 – 2020), який останні роки жив у нас в Ірпені.

Помер художник Костянтин Могилевський Я вважаю себе щасливою людиною, так як доля мені дала можливість бути знайомою з Костянтином Вікторовичем Могилевським – великим майстром живопису.
Пам’ятаю той день, коли в жовтні 2015 року Костянтин Вікторович зайшов до нас в ірпінський історико-краєзнавчий музей і запропонував зробити виставку його робіт. Не замислюючись, ми прийняли його пропозицію. І це була чудова виставка! Виставка, яка побувала не лише в різних містах України, але і в Європі: в Угорщині, Болгарії, Хорватії, а тепер і ми мали можливість познайомитися з роботами майстра. Саме ця виставка відкрила Ірпеню Костянтина Могилевського – заслуженого художника України.
Оформленням виставки займалася я з Костянтином Могилевським. Я пам’ятаю, як ми розвішували картини, як відбирали за тематикою роботи. Крім картин, було багато фотографій його монументальних творів – вітражів, розписів, які він зробив в різні роки свого життя, каталогів, буклетів.
На ірпінську виставку Костянтин Могилевський дав багато своїх картин, вони не помістилися в одному залі і ми розмістили картини і в інших залах музею. Вийшла велика, цікава, красива виставка, яка відразу представила всі грані художника: це були і натюрморти і пейзажі і портрети. Захоплювала не тільки техніка виконання робіт, композиція, колірна гамма, але і глибокий філософський зміст!
При підготовці виставці Костянтин Вікторович розповідав мені, що в 1972 році він закінчив Луганське художнє училище, в 1981 з відзнакою закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю монументально-декоративне мистецтво. Його викладачами були: Борис Косарев (графік, художник – кубофутурист, один з найбільших українських сценографів); Юрій Єгоров – один з найкращих українських художників другої половини ХХ століття; Олександр Пронін – художник монументаліст, майстер вітражів, саме його секрети і перейняв Костянтин Могилевський при виконанні складних різнокольорових вітражів.
У 1988 році Костянтин Могилевський був прийнятий до Національної спілки художників України.

Він працював як в техніці станкового живопису, так і в монументальному – робив вітражі, мозаїку, розпис. Його вітражні роботи прикрашають храми і різні адміністративні будівлі. Виконував приватні і державні замовлення.
Його живописні роботи знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Угорщини, Польщі, Австрії, Хорватії, Німеччини, Швейцарії, США.

В Ірпені Костянтин Могилевський викладав у середній школі художнього профілю №1, де мав свою ізостудію та майстерню.
Багато разів Костянтин Вікторович запрошував мене відвідати його студію, але на мій превеликий жаль, я так і не встигла там побувати.
У 2017 році Могилевський став ініціатором проведення в Ірпені відкритого художнього пленеру «Намальований Ірпінь», в якому художник брав безпосередню участь.
Похорон заслуженого художника України будуть закритими, на прощання прийдуть тільки рідні.
Кажуть, що багато віруючих мріють померти на Світле Воскресіння Христове на Великдень, так як небеса відкриті в рай, а в ритуальних службах є правило в ці дні не прикрашати вінки чорними стрічками – тільки білими!
Нехай це для нас буде єдиною розрадою, так як для культурного світу це велика втрата.
Костянтин Могилевський був не просто майстром живопису, а й великим філософом. Його картини наповнені великим, глибоким змістом.
Царство Небесне! Вічна пам’ять!

Опубліковано Elena Plaksina Понеділок, 20 квітня 2020 р.

 

Олена ПЛАКСІНА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *