Після торф’яних пожеж під Києвом у різних районах столиці перевіряли чистоту повітря

Після торф’яних пожеж під Києвом у різних районах столиці перевіряли чистоту повітря

Через пожежі на торфовищах і сміттєзвалищах, які кілька днів тому сталися на околицях Києва, містяни почали скаржитися на сморід. Наразі вогонь локалізували, знизилася температура повітря. Чи є у повітрі небезпечні речовини, у сюжеті ТСН.19:30.

Після пожеж поблизу столиці ТСН разом із фахівцем  вирушила у три райони Києва, аби перевірити там стан повітря.

Доктор біологічних наук, ексочільник чорнобильського радіологічного центру Олег Бондаренко – керівник проекту, метою якого є поява на вулицях столиці портативних датчиків якості повітря.

Фахівець каже, що прилад визначає, зокрема, вміст пилу в атмосфері. Його перевищення – це найперший тривожний сигнал. Він – загальний індикатор забруднення. Невдовзі приладами обладнають подвір’я десяти шкіл у всіх районах Києва. Загалом на місто треба дві тисячі таких давачів.

На Севастопольській площі, що на правому березі столиці позначка на приладі навіть не доходить до десяти мікрограмів на метр кубічний. Допустима норма перевищення якої теж не є небезпекою – 50 мікрограмів. “Гарна погода. Крім того, було похолодання і немає смогу. Вітер сильно розсіює”, – каже Олег Бондаренко.

Район Позняки, на лівому березі, називають одним із найбрудніших у Києві. Тут до жвавої траси додається сміттєспалювальний завод. В дорозі на проспекті Бажана пристрій показує 21. “У багатьох країнах Європи цей рівень вже вважається неприйнятним. Наприклад, у Скандинавських країнах”, – каже фахівець.

На північ столиці – на  Мінському масиві повітря чистіше, ніж  минулого тижня. Прилад показав 14, а тоді було 21. Задимлення від пожеж зникла, температура знизилась, а тому основним джерелом шкідливих викидів тепер є автомобілі та підприємства.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *