Перекривання траси в Романівці замінили мирним зібранням на зупинці

Минулої п’ятниці активісти з Романівки зібралися перекривати дорогу Ірпінь–Київ, офіційна назва якої траса Р-30. Причиною невдоволення жителів мікрорайону Романівка стало зняття «лежачого поліцейського» на цій трасі державного значення. Пристрій уповільнення руху було встановлено близько дев’яти місяців тому після протесту з перекриванням дороги жителів Романівки. Нещодавно «лежачого поліцейського» демонтували, що й викликало природнє невдоволення місцевих мешканців.

Перекривання траси в Романівці замінили мирним зібранням на зупинці

Після їхньої заяви про наміри знову перекрити дорогу у п’ятницю ввечері, Ірпінська влада разом з міськвідділом поліції, що називається, заворушилися, пообіцявши до 30 вересня вирішити позитивно це питання, повернувши назад «лежачого поліцейського» на дорозі біля світлофора.

Відтак, перекривання дороги цього разу вдалося уникнути. Пару десятків людей, які прийшли з цього приводу на місце планованої події, влаштували імпровізовану зустріч просто неба з місцевим депутатом Олександром Бурчаком. З іншого боку траси за дорогою та подіями навколо неї слідкували не лежачі, а стоячі – живі поліцейські. Їхня присутність також змушувала водіїв-летунів уповільнювати рух, проїжджаючи Романівку.

Багато чого цікавого вдалося дізнатися на цьому імпровізованому зібранні біля Романівської зупинки маршруток траси Р-30. Виявляється, що згадана дорога… ще й досі не здана в експлуатацію, незважаючи на те, що фактично функціонує із грудня 2012 року. Більше того, якби були завершені всі роботи згідно її проекту, то проблема встановлення /не встановлення  у згаданому місці пристрою штучного уповільнення руху взагалі б відпала. Позаяк згідно проекту цієї дороги поблизу «точки кипіння» описуваних подій – під мостом через Ірпінь-річку (на її правому березі) повинні були бути і розворот для автомобілів, і пішохід перехід під цією жвавою трасою.

Такі недоробки поспіхом відкритої, але не зданої толком в експлуатацію траси Ірпінь–Київ стали зародком клубка Романівських проблем, які стає дедалі важче вирішувати-розмотувати. Попри обмеження швидкості в населеному пункті, деякі водії за відсутності поліцейських (лежачих чи стоячих) – розвивають гоночну швидкість. Внаслідок чого стали частими жахливі аварії зі смертельними наслідками. Природно, Романівська громадськість забила на сполох, почала писати листи в різні інстанції – від місцевого депутата до Президента України.

Врешті, після перекривання «дороги смерті» близько року тому, до влади якимось чином дійшло розуміння необхідності облаштувати в Романівці «лежачого поліцейського». Укравтодор виконав роботи з його встановлення кошторисом 48 тисяч грн під чесне слово депутата ІМР Олександра Бурчака (який, до слова, допоміг паливними матеріалами для встановлення), що Ірпінська міська рада відшкодує цю далеко не захмарну суму виконавцям робіт.

Перекривання траси в Романівці замінили мирним зібранням на зупинці
Встановлення “лежачого поліцейського” у грудні 2018 року

Але ж не спроста люди кажуть: обіцяти – це ще не значить одружитися. Згадані 48 тисяч по сьогодні Ірпіньрада не перерахувала. Не зрозуміло, чим керувалися очільники Ірпеня, «зажавши» суму, яку можуть за день списати на якусь закордонну поїздку одного чиновника. Виходить, що на безпеці людей економлять, не в приклад бажанню потішити забугорним турне себе «красівих».

Інша причина  рішення Ірпінського виконкому про зняття «лежачого поліцейського» на трасі державного значення (це саме по собі вже перевищення повноважень на межі маразму) – фейсбучна активність  КіНОшних ботів, які шляхом демонтажу цього пристрою уповільнення руху – начебто вирішили, а насправді перенесли проблему перевантаження траси Р-30 із Романівки трохи далі до Києва. Тепер транспортні затори в години пік виникають не між Ірпінем та Романівкою, а між Романівкою і Києвом.

І не хвилює нинішню Ірпіньску владу питання безпеки людей – пішоходів у Романівці. Скільки їх там – якісь кілька сотень, – прикинули КіНОшні політпіарники, – а з Ірпеня до Києва ганяють тисячі, навіть десятки тисяч потенційного електорату. Тож вигідніше піти на зустріч тим не тим, хто живе в Романівці, а хто її минає транзитом, влаштовуючи рекорди подолання цієї небезпечної ділянки дороги.

Ясна річ, подібний підхід не сподобався громадськості мікрорайону Романівка, частина якої прийшла на згадану акцію, що мала на меті перекривання траси, але відклала його, повіривши обіцянкам вирішити дане питання. До слова, на цю подію депутатом Ірпінської міськради Олександром Бурчаком були запрошені представники нової державної влади – голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян та новообраний депутат Верховної Ради від нашого 95-го округу – Олександр Горобець.

З якихось причин обидва зігнорували запрошення до Романівки минулої п’ятниці. Власне, місцевій Громаді потрібні не скільки вони, як вирішення проблеми безпеки руху на згаданій ділянці траси Р-30. Якщо названі представники державної влади зможуть вирішити це питання не виходячи зі своїх кабінетів, то жителі Романівки будуть лише раді такому повороту подій. Тоді Михайла Бно-Айріяна і Олександра Горобця із задоволенням можуть запросити до Романівки вже на урочисту презентацію… «лежачого поліцейського» якось не серйозно – не рівень згаданим представникам нової державної влади. А от на відкриття завершеного проекту дороги з розворотом і пішохідним переходом під Романівським мостом – запрошення поважних осіб державного рівня видається цілком  солідним і доречним!

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *