Передові фермери отримують більше прибутків від сонячних батерей, ніж від врожаїв

1

Більше ста років сім’я Доусон Сінглетері вирощує тютюн, арахіс і бавовну на 530 акрах своєї ферми на прибережних рівнинах Північної Кароліни. А тепер вони заробляють збираючи «сонячний» врожай, пише Вloomberg.

Сінглетері віддав в оренду 34 акри у Strata Solar LLC для 7 мегават батарей, що є частиною зростаючої кількості сонячних угод, які трансформують сільгоспугіддя США і створюють нове джерело доходів для фермерів. Сільськогосподарська земля стала «родючою» територією для екологічно чистих джерел енергії, оскільки сонячні і вітрові розробники в Північній Америці, Європі та Азії шукають для будівництва електростанцій рівнинні території. Це також є порятунком для багатьох фермерів, чий дохід залежить від урожаю і коливань ринкових цін.

«На цій землі треба виростити не один урожай, щоб він приніс нам такий же дохід, який ми отримуємо від сонячної ферми», – сказав Сінглетері.

Вартість сонячної енергії зростає, в той час як вартість культур на південному сході – за винятком тютюну – скоротилася. Ціни на бавовну впали на 71% протягом останніх п’яти років. Соєві боби впали на 33%, а арахіс – на 16%.
2
Сонячні компанії, тим часом, платять великі гроші, пропонуючи річну орендну плату в розмірі $300 до $ 700 за акр, за даними NC Sustainable Energy Association. Це більш ніж в три рази більше середньої орендної плати за сільськогосподарських і пасовищних земель в державі, яка коливається від $ 27 до $ 102 за акр, за даними Департаменту сільського господарства США.

«Сонячні розробники хочуть знайти найдешевші землі, розташовані поблизу підстанцій, де вони можуть об’єднатися», – сказав Бріон Фіцпатрік, директор з розвитку проекту для Інман Solar Inc. Атланти. – Часто це сільгоспугіддя».

Розробники встановили сонячні батареї на близько 7000 акрах пасовищ і орних земель в Північній Кароліні з 2013 року, додавши майже гігават генеруючих потужностей. Джорджія додала 200 мегават на полях і вирубаних лісах за той же період. На фермі Сінглетері, в Strata Solar встановлені 21600 панелей, кожна близько 6 футів на 3 фути (1,8 метра на 914 сантиметрів). У сукупності вони можуть живити більше, ніж 5000 місцевих будинків.
3
Фермери, як правило, здають в оренду частину своєї землі, підписавши 15-20-річні контракти з розробниками, які встановлюють панелі і продають енергію місцевим комунальним службам. У рідкісних випадках фермери віддають в оренду всю свою власність сонячним компаніям. Сінглетері підписали договір оренди на 15 років в 2013-му, з двома 10-річними варіантами розширення.

Державні стимули відіграють ключову роль в поширенні сонячних ферм, побудованих на реальних фермах. Північна Кароліна надає податкові кредити розробникам, покриваючи 35% витрат проектів. Сонячні батареї розвивають податкову базу в бідних сільських районах, сказав Tim Echols, член Комісії з питань державної служби Джорджії. – Вони також дозволяють фермерам диверсифікувати свої доходи з доходами, що залежать від ринків або непередбачуваних погодних умов.

«Сонячні та вітрові електростанції стали новим стабільним джерелом доходу для фермерів – і вони не вагаються з цінами на сировинні товари», – сказав Енді Ольсен, який просуває екологічно чисті енергетичні проекти в сільських районах.

Сонячні батареї або вітрові турбіни стають все більш поширеними на сільськогосподарських угіддях. В Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії законодавці підштовхнули обмежити великі чисті енергетичні проекти на фермах, кажучи, що вони затьмарюють ландшафт і шкодять місцевому виробництву харчових продуктів. Подібні критичні зауваження були й в США, де місцеві чиновники пробивали зміни зонування, щоб обмежити сонячні розробки на промислових об’єктах.
4
«Я отримую багато скарг від сусідів», – сказав Тім Шеппард, якому не подобається зовнішній вигляд 1-мегаватної сонячної системи, яка займає близько 5 акрів його ферми великої рогатої худоби площею 135 акрів в Brasstown, штат Північна Кароліна. Незважаючи на недавній шквал будівництва в Північній Кароліні, сонячних батареї займають менше 1/10 в розмірі 1% всіх сільськогосподарських угідь в державі, сказала Меггі Кларк директор зі зв’язків з урядом NC Sustainable Energy Association. Фермен Сінглетері в свою чергу сказав, що сонячні батареї дозволить йому піти на пенсію без продажу своєї сім’ї землі.

«Це дає мені спосіб утримати ферму, – сказав він. – Я хотів би колись передати її своїм онукам».

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *