Або 1,167 гектара за 30 квартир
Учора ввечері відбулися збори мешканців з приводу наміру будівництва багатоповерхівки на території ДСО по вул. 8-го Березня 23-а. Місцеві жителі вимагають, аби тут був дитячий садочок, а не чергова багатоповерхівка в цьому вже перенаселеному мікрорайоні.
На зборах просто неба зібралося понад півсотні людей. Спочатку слово перед Громадою тримали громадський активіст Євген Мельничук та депутат-свободівець Лаврентій Кухалейшвілі. Вони розповіли, що ця ділянка належить Міністерству внутрішніх справ України. Тому змінювати її цільове призначення можна на рівні Кабміну. Відтак, те що тут твориться: вирубка, паркан і спроба забудови – суперечить закону.
Винуватцями цього неподобства громадські діячі називали мера Володимира Карплюка та фірму-забудовника «Альфабуд», представник якого також прийшов на це зібрання з кресленнями проектів планованих новобудов. Промовці закликали «не слухати хитрого юриста». Так, що той довгенько не міг оговтатися від психологічного пресингу Мельничука та Кухалейшвілі навіть, коли ті залишили місце зібрання.
Дещо оговтавшись юрист від забудовника намагався пояснити свою, точніше його роботодавця, позицію відносно цієї ділянки, показуючи проект 9-поверхового будинку на 455 квартир, обіцяв 45 «гостьових паркомісць» мешканцям сусідніх заселених будинків. При цьому завіряв, що враховані потреби в паркомісцях для авто й жителів запроектованого будинку. Виходить, що на площі 1,167 га збираються збудувати 9-поверхову «стіну» на 455 квартир, передбачивши 500 паркомісць (це вже 0,75 га), а також очевидно, як годиться, клумби, прибудинкову територію, ігрові майданчики… чи не забагато для такої не гумової ділянки?!
Взагалі, у більшості запитань альфабудівець, м’яко кажучи, «плавав», не знаючи, що відповідати людям. Завіряв, що ця ділянка відноситься до багатоповерхового житлового будівництва. На запитання чому в існуючому Генплані вона віднесена до садибної та котеджної забудови, толком відповісти не зміг. Так само, як і на запитання Мирослави Свистович хто й коли змінив її цільове призначення під забудову – юрист відповів, що вона начебто завжди (очевидно, з часів існування Ірпеня) планувалася під забудову. На наступне запитання вже з новітньої історії міста стосовно недавнього обмеження міськрадою новобудов до п’яти поверхів, альфабудівець знову щось торочив про начебто передбачену достатню кількість паркомісць.
Такі непевні відмазки-пояснення представника забудовника природно викликали підвищено емоційну реакцію місцевих жителів. Вони намагалися пояснити йому, що перенасиченому житловою забудовою місту потрібні нові дитсадочки, школи, лікарні, пологові будинки, а не все нові забудовницькі загарбання зелених зон.
Наразі у цьому невеличкому «п’ятачку» вже заселено три нові будинки загальною кількістю 427 квартир. Вже добудовуються нові ЖК «Фаворит» на 360 квартир та ЖК «Позитив» на 180 квартир. Тобто, невдовзі буде заселено ще 540 квартир. Це при тому, що люди, які мали необачність поселитися у цьому мікрорайоні раніше, вже нарікають на недостатній напір водогону, відключення та недостатній вольтаж електроенергії. Окрім того брак місць у школах та дитсадках, величезні черги на маршрутки до Києва… Якщо до цього всього додадуться ще 455 квартир від «Альфа-буду», то цей раніше зелений клаптик землі перетвориться на справжнє бетонне гетто.Депутат облради Ігор Домбровський в доволі жорсткій, проте цілком зрозумілій формі пояснив, що не потрібно забудовнику так зухвало господарювати на землях Громади.
На пропозицію віддати МВС цю ділянку Ірпеню під будівництво нового дитсадка, натомість надати МВС ділянку в іншому місці – представник забудовника відповів: скажіть самі про це Авакову.
Стосовно пайової участі, альфабудівець відповів, що вони її належно сплачують – самі запитайте в Карплюка, куди діваються ваші гроші.
Коли представника забудовника активісти дотиснули питаннями про законність дій Карплюка відносно цієї ділянки, він з опалу видав одному з присутніх Володимиру Бороденку: це ти його обирав мером, я його не вибирав.
Одна жіночка була досить категорична у висловлюваннях відносно представника забудовника: «Ви адвокат убивць!». Справді, дедалі очевиднішою стає некрофілія ірпінської влади, яка то покійника в підрядники найме, то чергову ділянку живої природи в асфальтно-бетонні джунглі перетворить.
Знаємо, як це робиться, зауважив Ігор Мазур. Спочатку кажуть про 9 поверхів, потім виганяють 13 поверхів – і забувають про всі обіцянки. Забудовникам головне фундамент залити. Далі вже контролювати процес дотримання домовленостей дуже складно.
У процесі дискусії з’ясувалося, що працівникам ДСО у планованій забудові з 455 квартир обіцяно 30 помешкань. І то, як зазначили обізнані щодо «чесності» й «порядності» нинішньої влади – якщо дадуть, бо можуть же сказати: так, ми хотіли, але в нас не вийшло.
Зрозуміло, що працівники МВС також люди, у них є сім’ї, і відповідно їм також потрібні квартири – передовсім тим, які сумлінно виконують свою роботу і живуть на одну зарплату.
То чи не простішим, швидшим і надійнішим стане наступний варіант вирішення цієї конфліктної ситуації. Міська влада забудовників (саме так, вважаю, її вірно називати) з уже збудованого житла виділить для МВС ці 30 квартир в обмін на земельну ділянку за бетонним парканом на вул. 8-го Березня, 23-а.
На цьому місці можна буде розмістити дитячий садок з невеличким парком. Подібний обмін вочевидь має більше плюсів, ніж мінусів. Насамперед будуть враховані інтереси місцевих жителів, які хочуть бачити на цьому місці не чергову багатоповерхову «свічку», а дитсадок і парк.
Інтереси силового відомства також будуть задоволені. Причому, ще швидше, аніж в разі очікування будівництва на цій ділянці. Просто правоохоронцям переписують 30 квартир в той час, коли МВС віддає цю землю у комунальну власність Ірпеня.
За такого обміну програють лише ті, хто мають намір нажитися за рахунок ресурсів Громади. Але нам яке діло до їхніх проблем?!
До Вашої уваги фотомиттєвості зборів Громади на 8-го Березня, 23-а
