Озеро у Ворзелі почистять, берег стане загальнодоступним: ресторан «Шкіпер» і СПА-салон знесуть?

Голова Бучанської територіальної громади Анатолій Федорук відреагував на звернення представників громадськості Ворзеля стосовно очистки курортної перлини селища – місцевого озера.

Озеро у Ворзелі почистять, берег стане загальнодоступним: ресторан «Шкіпер» і СПА-салон знесуть?

«Оскільки надходить багато запитань стосовно стану озера у Ворзелі, інформую, що нині триває комплексна робота і опрацьовується план дій, який допоможе перетворити ставок на справжню перлину селища, як ми і планували, починаючи торік реконструкцію парку «Перемога».

Об’єднання з Мироцьким в одну громаду дозволяє облаштувати прибережну зону як спільний об’єкт рекреації. Триває виготовлення документації, необхідної для очистки та порятунку озера. Так, на замовлення Бучанської міської ради Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра вже розробило Паспорт водного об’єкта – ставка площею 3,2040 га в межах селища Ворзель Бучанської громади Київської області, який погоджено Державним агентством водних ресурсів України 10.06.2021року», написав на свій сторінці у соцмережі Фейсбук Анатолій Федорук.

У прибережній смузі південної частини озера на самому березі розташований ресторан «Шкіпер», а за пару десятків метрів капітальні будівлі СПА-салонів та інших комерційно-розважальних закладів. З цього приводу Бучанський голова зазначає наступне:

«Керуючись Водним кодексом України, Бучанська міська рада також замовила детальний план території навколо озера, адже законодавством передбачено, що «в межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації». Відтак нині розробляється детальний план території площею 7 га з метою встановлення прибережних смуг з винесенням їхніх меж на місцевості. Він має врахувати той факт, що вздовж берегової лінії великих річок, водосховищ та інших водойм існує прибережна захисна смуга завширшки 100 метрів, щодо якої діє низка обмежень, зокрема, й стосовно споруд, що можуть бути там розміщено. Логіка природоохоронного законодавства полягає в тому, що весь берег озера має бути загальнодоступним, і ми наполягатимемо, щоб саме так було у Ворзелі».

Чи стануть такі висновки приводом для знесення (або перенесення далі від озера) згаданих закладів, дізнаємося найближчим часом.

Озеро у Ворзелі почистять, берег стане загальнодоступним: ресторан «Шкіпер» і СПА-салон знесуть?

«Одночасно дно водойми уже дослідили водолази, виявивши велику замуленість, особливо з боку парку та ресторану “Шкіпер”, що потребує додаткових заходів з очистки, які плануються на осінь, після завершення літнього сезону. Взято аналіз води, щоб виявити проблему чи спростувати наявність фекалій та інших відходів життєдіяльності людини у цій водоймі. На чергову сесію БМР виноситься проект рішення про балансоутримувача даної водойми – КП «Бучазеленбуд».

Відтак хочу запевнити громаду селища, що влада Бучі, депутати і старостат Ворзеля підходять до вирішення проблеми системно і працюємо на результат з тим, щоб уже до наступного літа більшість проблем навколо озера було вирішено», запевнив Анатолій Федорук.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *