Очевидні витрати та утаємничені питання на «веселій сесії» Ірпіньради

Перед початком сьогоднішньої 68 сесії Ірпінської міськради на площі перед виконкомом вишикувалися чотири нові автомобілі, які за бюджетні кошти закупили для КП «Ірпінькомунікаціясервіс». Відтак, сесії міськради передувала фотосесія керівництва Ірпеня на фоні автомобільних обновок.

 

Петиції, «приливання» обновок та вульгаризм від Попсуй

Пленарне засідання розпочалося із розгляду петицій. Хоча це формальне «прийняття до відома» депутатами електронних звернень громадян, зазначимо: народні обранці тепер в курсі, зокрема, що їхні виборці висловилися за будівництво нової школи в районі ЖК «Синергія», встановлення відбійника на трасі Київ–Ірпінь, заборону в Ірпені гральних автоматів, капітальний ремонт дороги від АЗС «КЛО» на Забуччя.

Під час голосування за «внесення змін до Програми розвитку інформаційних та комунікаційних технологій м. Ірпінь та селищ на 2017-2010 рр.» головуюча Анастасія Попсуй запитала у директора КП «Ірпінькомунікаціясервіс» Артема Калічки про зустріч, на якій би він розповів про роботу очолюваного ним підприємства. Калічка відповів, що така зустріч відбудеться у вівторок, 28 травня, о 10-й годині. «А машини сьогодні приливати будемо?», – жартома запитав депутат Василь Пікулик, маючи на увазі нові авто для «Ірпінькомунікаціясервісу». Попсуй з вдаваним подивом під депутатський регіт почала перепитувати, що означає в даному контексті слово «приливати». Очевидно, Анастасія Вікторівна все таки згадала значення даного терміну, що й спричинило її розслабленість під завісу засідання, коли оголошуючи розділ порядку денного про сервітути, охарактеризувала їх вульгарним переспівом літературного слова «запізнілі». Чим викликала ще один спалах сміху в сесійній залі.

 

Гостомелю виділили більше семи мільйонів

Питанням №14 значилося внесення змін до міського бюджету. З цього приводу надали слово для доповіді депутату від «Нових облич» Максиму Плешку, якого називають «смотрящим по Гостомелю» від Ірпінського КіНО. Він доповідав майже шість хвилин, що взагалі незвично для сесій Ірпіньради, на якій за такий часовий проміжок звично встигають відголосувати кілька десятків питань порядку денного. Промова Плешка фактично звелася до виправдовування чому в міському бюджеті Ірпеня з року в рік мало коштів виділяється на Гостомель, а в 2019 році про нього взагалі «забули». (Детальніше про це можна почитати в публікації на сайті «Зоря Приірпіння» під назвою «Гостомель йде у “вільне плавання”», реакцією на яку, власне, і стало сьогоднішнє скороспіле коригування міського бюджету).

Внаслідок чого на звітній сесії ірпінські депутати проголосували за виділення на потреби Гостомеля загальної суми – 7 мільйонів 187 тисяч 637 гривень, яка розподілена наступним чином:

– на повний ремонт тротуару по вулиці Садовій (в Мостищах – від Горенки до Варшавської траси) – 1 млн 100 тисяч і 500 тисяч на другу сторону тротуару;

– на ремонт розбитої дороги по вул. Центральній (район Автопарку) – 600 тисяч;

– на будівництво спортивного майданчика у школі № 14 (у військовому містечку) – 750 тисяч;

– на спортивний майданчик школи № 13 (у центрі Гостомеля) – 1 мільйон грн;

– на реконструкцію підтрибунних приміщень стадіону в Гостомелі – 600 тисяч.

Також доповідач згадав і про школу № 15 (мікрорайон Баланівка), яка потребує капітального ремонту, насамперед покрівлі. Довго розповідав про райдужні перспективи майбутньої реконструкції з викупом приміщення першого поверху. Проте так і не назвав цифру, яка наразі була виділена на ремонт цього навчального закладу. Власне, головне не та сума, за яку проголосували депутати, а та, яка реально прийде на рахунок Гостомельської ради. Бо після голосування, за словами Плешка: «Тільки починається робота, далі треба, щоби кошти ці надійшли, щоб Гостомель їх прийняв, щоб уклав нормальні договори з підрядниками, щоб було нормальне виконання робіт…».

 

Проголосували за кабінети КТ і МРТ, але не легалізували парковку

Під час затвердження протоколів конкурсної комісії з надання в оренду комунального майна Анастасія Попсуй зазначила, що йдеться про відкриття кабінетів для КТ і МТР в Ірпінській лікарні. При цьому запитала в заступниці міського голови Олени Чернявської, коли вже ці необхідні діагностичні апарати розпочнуть роботу. Олена Іванівна відповіла, що на початку червня. 23 депутати одностайно підтримали це рішення.

Одне з наступних питань, яке начебто також стосувалося проблем простих людей, сформульоване: «Про надання дозволу ПП «ОК «НАШ ДІМ» на розроблення технічної документації щодо поділу земельної ділянки комунальної власності, яка знаходиться в користуванні на умовах оренди в м. Ірпінь, вул. Університетська, 2/1» – не набрало необхідних 19 голосів, незважаючи на те, що головуюча його тричі поспіль ставила на переголосування.

Попсуй наполягала на тому, що це «просте людське питання» для узаконення існуючого паркінгу під висоткою та на прилеглій території. Мовляв, ніякої особистої зацікавленості. Ще ніколи не доводилося бачити, аби Анастасія Вікторівна так затято й наполегливо відстоювала «просте питання, без особистого інтересу», як парковки на вул. Університетській. Внаслідок чого виникла підозра, що запропонована зміна цільового призначення землі має на меті не лише місця під паркування, а й під щось інше…

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості 68 сесії Ірпіньради та презентації нових авто на центральній площі

Фотограф: Інна МІЩЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *