Сьогоднішнє перше зимове засідання Ірпінського виконкому наче стало антиподом попереднього – останнього осіннього. Після публікації на сайті «Зорі Приірпіння» під назвою «Виконком без Карплюка і Христюка під головуванням Семко», сьогодні все відбулося з точністю до навпаки. Були присутні Карплюк і Христюк, натомість не було Наталі Семко.
Очільник міста, який цього року відвідав близько третини зібрань виконавчого комітету, вирішив принагідно попіаритися завдяки прямій інтернет-трансляції, організованій з кабінету засідань. Під час розгляду питань КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» Володимир Карплюк почав вихвалятися, буцімто в Ірпені під його правлінням все робиться найдешевше в Україні й дуже якісно. Мовляв, ті, хто вважають якісь витрати надто дорогими – нехай зроблять дешевше. При цьому наче забулося про мільйони на фонтани й колони, ремонт сходів приміщення виконкому за ціною двокімнатної квартири, найдорожчу Новорічну ялинку в Україні та багато інших «шедеврів» господарської діяльності Ірпінського КіНО, вінцем яких безперечно є замовлення виконання робіт ФОПу-покійнику.
До слова, Карплюк оприлюднив ще цікавий нюанс з огляду на діяльність згаданого комунального підприємства «Ірпіньжитлоінвестбуд». Виявляється, у комунальній власності міста немає квартир. Це при тому, що йому безплатно (!) виділяється гектарами Ірпінська земля під будівництво багатоквартирних будинків в тім числі. Проте, дане КП, по суті, є технічною прокладкою між занадто «альтруїстичними» забудовниками та «безквартирною» владою.
Як на мене, про «ефективність» менеджменту нинішньої поки що влади промовисто свідчить діяльність ще одного комунального підприємства під назвою «Редакція газети «Ірпінський вісник»». Спочатку на його вихід міськрада виділяє мільйони бюджетних коштів, а потім виконком десятки тисяч на його передплату тим чи іншим верствам населення. Не забули про «Ірпінський вісник» і на звітному засіданні, перерахувавши з бюджету цього разу 13 тис. 600 грн. на його передплату ветеранам. Словом, спочатку з міської скарбнички виділяються гроші для редакції на випуск комунальної газети, а потім влада ще доплачує читачам, аби вони її читали. Це при тому, що лише рік залишився до завершення процесу роздержавлення комунальних ЗМІ. Для таких видань, як нинішній «Вісник», він фактично означає закриття. Проте, маємо в інших містах та районах України й інші прикладі ефективнішого господарювання комунальних ЗМІ. Звісно, далеко не всі, але певна частина (причому, часто-густо в глибинці, подалі від Києва) стали самоокупними і навіть прибутковими. Вочевидь, їхні керманичі не дослухалися «передового досвіду» Карплюка. Бо ж в плані комунальних ЗМІ Ірпінь швидше можна віднести до найдорожчих, а не найдешевших витрат в Україні.
Це так би мовити, ліричні відступи на тему сьогоднішнього виконкому. З конкретних питань, які розглядалися, читацький загал найбільш зацікавить те, що було на початку порядку денного. А саме – проект рішення про об’єднання автобусних маршрутів № 18 та № 6. Після реалізації цього задуму можна буде з мікрорайону СМУ по реставрованій Об’їзній дорозі під залізничним мостом дістатися до іншого кутка Ірпеня – Машторфу і БТР.
При цьому маршрут прослідує біля багатьох об’єктів соціальної інфраструктури та навчальних закладів – Центрального ринку, соцзабезу, поліклініки, Фіскального університету, дитячої лікарні та ін. Для початку плануються запровадити рейси з кінцевої зупинки о 9-й, 12-й та 16-й годинах.