Нові дешеві акумулятори від Tesla зменшать на порядок собівартість електромобілів

Нові дешеві акумулятори від Tesla зменшать на порядок собівартість електромобілів

Американська компанія Tesla вирішила відмовитися від використання дорогого кобальту під час створення акумуляторів, що дозволить істотно знизити собівартість своїх електромобілів.

Про це повідомляє Reuters. Раніше подібний підхід компанія застосовувала тільки для виготовлення промислових батарей.

Завдяки рішенню глави Tesla Ілона Маска виробник перейде на використання літій-залізо-фосфатних акумуляторів (LFP) замість нинішніх нікель-магній-кобальтових (NMC). Донедавна вважалося, що LFP джерела енергії відрізняються нижчою електроємністю, через що вони були менш популярні в автомобільній промисловості, ніж NMC елементи.

Водночас китайська компанія CATL тривалий час розроблювала проєкт, який дозволив би підвищити ємність і безпеку акумуляторів, у яких відсутній дорогий кобальт. Застосування LFP дасть змогу Tesla зменшити використання кобальту “майже до нуля”, оскільки зараз вартість одного з найдорожчих компонентів батареї становить майже $35,5 тис. за тонну.

За попередньою інформацією, переговори з CATL вийшли на завершальну стадію. Отже, якщо ця угода буде укладена, то собівартість акумулятора може знизитися на “двозначний відсоток”, підсумовує видання.

У такий спосіб, якщо Маску вдасться відмовитися від використання кобальту, це дасть йому змогу істотно знизити собівартість електрокарів, зберігши водночас рентабельність автомобілів.

Джерело: obozrevatel

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *