Нічка і Світлик & енергетичні злидні соціуму 

Нічка і Світлик & енергетичні злидні соціуму

Фото Тетяни Лобас 

Святослав уперше побачив ефектну брюнетку Світлану у стильному чорному одязі, який наче в старому чорно-білому фільмі яскраво вирізнявся на тлі білого снігу. Тому й назвав її жартома Нічкою.

Світлана називала Святослава Прометеєм або Світлославом, скорочено – Світликом, позаяк житло Святослава в дусі блекаутного часу було обставлене діодними світлячками, акумуляторними лампами, різними павербанками й портативними станціями мало не до кожного побутового приладу. Тому під час нині звичних вимкнень зовнішньої електромережі у нього нічого не гасло й не вимикалося. Вимкення ставало просто попередженням про те, що живлення перемикається на внутрішні акумулятори, які в цей час потрібно використовувати ощадливіше. Така стабільність Світлані дуже подобалася – світло і в хаті, і в душі Святослава.

Тому їхні стосунки розвивалися стрімко, легко й окрилено. Для інтиму темряву створювали штучно, виносячи з кімнати діодні світлячки, які світили вдень і вночі. День, природно, довшав, темряви ставало дедалі менше. Сонце з вікна спальні, що дивилося на схід, будило молодят дедалі раніше.

– От вже надворі розвиднюється, – прокинувшись, потягується Світлана.

– Влітку в такий час вже давно видно. Тож поняття світла і темряви динамічне, – філософствуючи, Святослав вмикає телевізор.

– Зараз світло в мережі є, чи ні? Мені потрібно помитися, голову феном висушити і прання запустити, – прозою життя переймається Світлана.

– Нічко, помитися й висушитися ти й так можеш. На прання заряду замало. Але зараз машинку можна від мережі увімкнути.

– Світлику, скільки така штука коштує? – запитує Світлана, торкаючись кінчиком пальчика невеличкої акумуляторної станції. – Читала в інтернеті, що чи 40 чи 60 тисяч…

– Не знаю, що ти читала. А мій друг такі виготовляє на продаж з розрахунку 300 доларів за кіловат-годину. При цьому ще й наварює більше 100% від собівартості.

– А тут скільки цих кіловат-годин?

– Три.

– Це багато чи мало?

– Пралку можна дві години ганяти, фен – три години, холодильник – добу-дві, телевізор, комп’ютер і лампочки – хтозна скільки…

– І виходить, що ця енергетична скринька коштує 3 х 300 – 900 доларів. Таки дорого.

– Це 900, якщо на продаж. Десь 400 – собівартість. І то поки ще не навчилися їх масово виробляти.

– І що тоді буде?

– Ще дешевше – разів у 5, а може, і в 10, – впевнено видавав прогнози Святослав.

– А що, так можна? Аби річ ось так подешевшала? Чому тоді зараз вони такі дорогі? – дивувалася Світлана.

– Тому що попит зараз на них. То й ціни гилять. Запустять дві-три конкуруючі лінії «в тираж» – і стане все це дешевше. – Зі знанням справи пояснює Святослав. – Ось ця дрібничка, знаєш, скільки коштує? – показує на невеличкий вусатий світлодіод.

Нічка і Світлик & енергетичні злидні соціуму

– Та хтозна, 5 чи 10 гривень, здається, бачила на ринку… – згадує Світлана.

– Так, 5 і 10, а недавно вже по 15 бачив. А все тому, що всі спохватилися їх скуповувати. Я їх одразу накупив, коли вони були ще по дві гривні, доки не почався цей ажіотаж. Це при тому, що їх закупівельна ціна – 50 копійок. А продають вже по 15 гривень, 3 000 відсотків рентабельність!!! Як тобі?!

– Ну, нічого собі… – щиро дивується Світлана.

– Так само із цими акумуляторними станціями. Зараз попит, а потім ціни підуть на спад. Як колись із мобільними телефонами було. Спочатку такі дорогі, тільки для крутих, а потім за кілька років всі почали з ними носитися. Пам’ятаєш?  – поринув у спогади Святослав.

– Та що я можу пам’ятати?! Я вже виросла з малих літ при мобілці. Мені тільки мама з бабусею розказували, що раніше їх не було. А я їм не вірила. Казала, як це так, щоб мобілок не було?!

– Ха. Я ще стаціонарні телефони і будки-автомати застав. Пам’ятаю ті часи, коли з телефоном продати чи винайняти будинок було значно дорожче, ніж без телефона, – продовжував згадувати Святослав.

– Тю, ну таке вже… будинок з телефоном і без телефона різні ціни?! А з телевізором і без телевізора – велика була різниця в цінах? – чи то дивувалася, чи то жартувала Світлана.

У цей час вона помітила блимання дзвінка відключеного від звуку телефона й передала його Святославу. Після чого кілька хвилин вислуховувала його емоційну розмову на предмет джерел безперебійного живлення.

– Привіт, друже!… Так, так, накупив і тепер з Нічкою насолоджуємося всіма їхніми перевагами… У людей можуть бути забиті ковбасами, всілякими вудженнями та консервацією погреби і холодильники, у скринях повно золота та коштовностей, мільйони на банківських рахунках, але якщо у них немає запасу електроенергії і в будинку миттєво гасне світло, вимикаються всі прилади разом із вимкненням електромережі, то такі люди – енергетичні злидні! Саме так – енергетичні злидні!!! Незважаючи на всі їхні статки… Павербанк і генератор… можна порівняти… це все одно, коли закінчується в хаті їжа, то у тебе є судочок із бутербродами (це павербанк) і замочене сире м’ясо на мангал (аналог генератора з соляркою)… А борщ і салати в холодильнику? От їх вже можна порівняти з домашнім акумулятором на кілька кіловат-годин!

– Думаю, я і його також переконав! – підсумував розмову з другом Святослав.

– Ах-ах-ах, його, мабуть, батьки у темряві робили, – манірно зауважила Світлана. – Але ти так гарно йому вставив. А мені?!

– Іще раз! – піднесено вигукнув Святослав.

– Так, іще…

Нічка і Світлик & енергетичні злидні соціуму

Фото Тетяни Лобас 

Наступні, вже ранкові, кілька хвилин ритмічного рипіння дивану на заздрість самотнім сусідам завершилися жартом задоволеної Світлани:

– Нам би ще під цей сексодром якийсь генератор прилаштувати. Скільки енергії пропадає.

– Справді, є таке, що крутять педалі велотренажерів, і не просто так – з користю для побуту. На освітлення точно б вистачало.

– Ти такий світлий, але чомусь постійно прагнеш бути поглинутим моєю темрявою?

– Бо всі ми з цієї темряви на світлий світ з’явилися.

– А коли в природі найбільше світла, а коли темряви?

– Найбільше темряви 22 грудня, а найменше – 22 червня. Це відкрита інформація! – із задоволенням розповідає Святослав загальновідомі речі. – Тож велика ймовірність, що Овени зроблені при світлі, а Діви – у темряві.

– Якщо у мене після темряви чи вже світлого ранку народиться дитина…

– Не в тебе, а у нас!

– Так. У нас. Вибач. Я про тебе забула, – грайливо відповіла Світлана. – То коли це буде?

– У середині жовтня. Терези – знак Зодіаку.

– Десь на Покрову, свято Українського козацтва… Світлику, а коли у тебе знову відпустка буде?

– Не знаю. Швидше за все вже після Перемоги!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *