Невтішні результати аналізу води в знаменитій Ірпінській Криничці

Невтішні результати аналізу води в знаменитій Ірпінській Криничці

Доїхали до відомої і дуже популярної кринички в Ірпені на Новооскольській, 9, – повідомив експерт з питної водопідготовки Володимир Конюк.

Оскільки на початку червня нам привозили воду з цієї кринички на аналіз – можна глянути на динаміку змін деяких показників. А саме нітратів та амонію.

Кількість нітратів у воді в червні була на верхній межі гранично-допустимої концентрації і становила 50 мг/дм3. У липні, їхня кількість дещо зменшилась і становить 30 мг/дм3. З однієї сторони це радує, а з іншої – підказує, що кількість нітратів у цій криничці не є стабільною і вимагає постійного контролю.

Ситуація з амонієм дещо гірша. Нагадую, що йон-амонію сигналізує про потрапляння каналізаційних стоків у воду (фекальний слід).

При гранично допустимій концентрації 0,5мг/дм3 кількість йону-амонію у червні становила 0,7мг/дм3 і 0,4мг/дм3 у липні. Що, на жаль, свідчить про потрапляння каналізаційних стоків у воду.

Що можна порадити місцевим мешканцям, які звикли споживати воду з цієї кринички?

Вимагайте від місцевої влади систематично контролювати якість і безпеку цієї води: проводити повний хімічний і мікробіологічний аналіз щомісяця та публікувати результати цих аналізів на загальнодоступних ресурсах.

Фото Таїсія Масіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *