НЕСУТЬ ВАХТУ ПОЖЕЖНИКИ ГОСТОМЕЛЯ

У Гостомелі є своя пожежна частина, розташована біля склозаводу. Раніше це була відомча структура, підпорядкована склозаводу. Зараз це 53-ДПРП (Державно-пожежний рятувальний пост), що обслуговує Гостомель, а також найближчі населені пункти Горенку та Озера, які ввійдуть до складу майбутньої об’єднаної громади. Наразі підрозділ селища Гостомель нараховує 18 чоловік особового складу та дві пожежні машини.

– Хлопці несуть вахту в чотири зміни, – розповідає начальник  53-ДПРП капітан О.О. Ляхевич. – Останнім часом серйозних пожеж не було. Останнє загорання – це гасіння бані, де вигоріло близько двох квадратних метрів. Завдяки оперативним діям гостомельських пожежних баню та інші будівлі вдалося врятувати. Проте з настанням опалювального сезону ймовірність пожеж зростає. У нас одна машина постійно перебуває на бойовому чергування, інша в резерві, готова прийти на заміну у випадку аварії першої. У разі масштабної пожежі нам на допомогу прибудуть пожежні розрахунки із Ірпеня та Бучі. У свою чергу ми також готові виїхати на допомогу в ці міста, якщо там виникне критична ситуація. Так само обслуговуємо Горенку та Озера, які розташовані поруч. Незважаючи на те, що, наприклад, сусідня Горенка зараз відноситься до Києво-Святошинського району, чекати доки приїде пожежна машина із Вишневого досить довго. Значно швидше прибуде наш розрахунок із Гостомеля. Так недавно наші вогнеборці працювали на гасінні пожежі в Горенці, коли загорілася мийка.

Загалом, цього року пожежна ситуація в регіоні стала відчутно легшою через суттєве зменшення займань торф’яників у заплавах річок Ірпінь, Бучанка і Рокач. Хоча й цього року в деяких місцях загорався торф, але це були зовсім незначні пожежі, порівно з тими, які сталися торік та позаторік. Ситуація покращилася внаслідок того, що землі в заплаві почали обробляти й вирощувати сільгоспкультури.

Словом, Гостомельська влада дбає і про пожежну ситуацію в регіоні, а також і про умови та побут самих пожежників. Заступник селищного голови Гостомеля Олексій Гончаренко допоміг пожежній частині Гостомеля з будівельними матеріалами для ремонту приміщення вогнеборців. Наразі відремонтовано й приведено до нормального стану бокс для пожежних машин та кімнати для перебування на чергуванні пожежних розрахунків.

На цих світлинах можете порівняти, як було до: 

і після ремонту приміщень пожежної частини: 

Відрадно, що в Гостомелі турбуються про умови для своїх пожежних. Адже від їхнього психологічного настрою залежать наші долі у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *