БУДИНОК ІРПІНЬРАДИ ПОТРІБНО ЗНЕСТИ!

ЗА КАРПЛЮКІВСЬКОЮ «НОВАТОРСЬКОЮ ЛОГІКОЮ»

«Колоніальна культура» без знакових постатей Ірпеня

БУДИНОК ІРПІНЬРАДИ ПОТРІБНО ЗНЕСТИ!  ЗА КАРПЛЮКІВСЬКОЮ «НОВАТОРСЬКОЮ ЛОГІКОЮ» Жодного нагадування в колоніальному стилі, як охрестили реконструкцію вулиці Шевченка, немає про те, що тут творили класики літератури та інших мистецтв. Зокрема, нобелівський лауреат Борис Пастернак, Микола Носов, «Незнайку» котрого переклали в 100 країнах світу. Вони жили в Ірпені так само, як Максим Рильський, Михайло Стельмах та інші видатні особистості. А Павло Загребельний усі свої історичні твори написав в Ірпінському Будинку творчості письменників, який називали Парнасом. Але на вулиці Шевченка не знайшлося для них місця. Натомість — абстрактні скульптури, а де ж історія міста? Вона б виховувала патріотичне ставлення в майбутніх поколінь, привертала б туристів. В Одесі, наприклад, є бульвар Жванецького, де на спеціальних мідних табличках його словесні перли.

Чому б не зробити таку алейку на вулиці Шевченка з уривками творів митців, як там у Пастернака: «Ирпень это память о лете…». А внизу написати, що він мешкав по вулиці Пушкінська, 47, і так далі… Садиба Рильського, до речі, знаходилася на місці супермаркету АТБ по вулиці Центральній. Невже не можна домовитися про встановлення меморіальної дошки біля магазину?! Але нинішня влада не спромоглася ні на одну меморіальну дошку, хоча в місті творила ціла плеяда видатних письменників, художників, скульпторів. Невже так влада не любить історію міста?! Чи, може, вона надто самозакохана в себе? Але незнання історії не звільняє від відповідальності перед громадою.

 

Окозамилювання замість корисних справ

Те що з міста роблять «картинку», аби купувалися квартири до будівництва котрих причетна переважна частина депутатів ІМР та мер Карплюк, мало в кого не викликає сумнівів. Через що стелеться всюди плитка, до виробництва якої, кажуть, вочевидь не спроста, причетний мер Ірпеня. Але скажіть, невже замість клумб по вулиці Шевченка, де були квіти, які вирощували люди, треба було садити травку?! Її ж постійно треба поливати й стригти. Карплюк хвалиться поливальною системою вартістю 1,5 млн. грн. (Детальніше про це читайте  ТУТ).

БУДИНОК ІРПІНЬРАДИ ПОТРІБНО ЗНЕСТИ!  ЗА КАРПЛЮКІВСЬКОЮ «НОВАТОРСЬКОЮ ЛОГІКОЮ»

А чи не краще було б відкрити кілька бюветів? Їх у місті всього два. Тим паче, що нинішній міський голова обіцяв облаштувати бювет у парку Правика.

 

Чому мер не любить хвойних дерев?

Невже зрізані біля міськради ялинки на повному серйозі визнані за привид комунізму?!  Начебто команді Карплюка нагадували комуністичне минуле. (До речі, чому б самому Карплюку не пригадати принагідно його регіональне минуле – детальніше читайте ТУТ).

БУДИНОК ІРПІНЬРАДИ ПОТРІБНО ЗНЕСТИ!  ЗА КАРПЛЮКІВСЬКОЮ «НОВАТОРСЬКОЮ ЛОГІКОЮ»

За такою логікою потрібно знести й саму будівлю міськради. Оскільки вона збудована в комуністичні часи (на початку 70-х років минулого століття) за типовим проектом міському Комуністичної партії.

Нові дерева, висаджені по вулиці Шевченка, переважно листяні, в основному граби. Чому граби вибрала команда Карплюка – сказати важко. (Виникає якась нездорова асоціація: чи-то нинішня влада «гробить», чи-то «грабує» Ірпінь?). Листя з цих дерев скоро облетить і вулиця буде голою.

БУДИНОК ІРПІНЬРАДИ ПОТРІБНО ЗНЕСТИ!  ЗА КАРПЛЮКІВСЬКОЮ «НОВАТОРСЬКОЮ ЛОГІКОЮ»

Якщо вже мер не любить ялинок, то є маса хвойних дерев, наприклад, туї чи ялівці, які б зажди зеленіли і радували око. А так на вулиці Шевченка жодного вічнозеленого дерева. Цікаво, що на Новий Рік поставить команда Карплюка замість ялини? І чи доживе вона до нього при владі???

Володимир ПАЛАМАРЧУК

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *