НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ ЗАМАХ НА ВБИВСТВО?

Випадок, який трапився у медичному закладі, що називається, виходить за межі нормальних стосунків. Може бути розцінений судом, як кримінальний злочин. Принаймні, адвокат потерпілої домагається, аби інцидент, про який йтиме мова нижче, кваліфікувався, як замах на вбивство. Сторона потерпілої невдоволена тим, як ведуться слідчі дії поліцією, а також висновками службового розслідування самого медичного закладу, де стався інцидент, тому адвокат Валентина Коваленко звернулася до редакції «Зорі Приірпіння», кореспонденти якої провели власне розслідування.

Кілька місяців тому під час прийому у медичному закладі молодий лікар напав на свою колегу-жінку, старшу за віком і посадою. Зробив це зненацька, нічого не говорячи. «Повалив мене і придавив до кушетки, схопив за горло, – згадуючи той випадок зі сльозами на очах розповідає потерпіла, імені якої не називатимемо з етичних міркувань. – Потім повернувся і знову мене душив руками. Я намагалася вирватися з його рук». На допомогу лікарці прийшли медсестри. Одна з них відтягувала та вмовляла нападника припинити безчинство. Ще дві медсестри відштовхували й намагалися завадити йому чинити свої дії.

НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ ЗАМАХ НА ВБИВСТВО? Про наслідки цього інциденту для лікарки засвідчує долучена до справи довідка із травмпункту, в якій зазначено: «Забій м’яких тканин, здавлення шиї, забій правого передпліччя, забій правої вушної раковини, нижньої щелепи праворуч».

Потерпіла, згадуючи той жахливий день розповідає, що тоді на її допомогу не поспішили прийти ніхто з керівництва медзакладу. Службовим автомобілем поліклініки у супроводі медсестри потерпілу доставили до травмпункту. Після цього випадку два тижні потерпіла, яка лікує людей, сама опинилася на лікарняному. І тільки через три тижні керівниця закладу поцікавилася її здоров’ям.

Природньо дізнатися обставини та причину цього інциденту. З пояснень потерпілої та очевидців події склалася наступна картина. Лікар проводила плановий прийом хворих. Випадково помітила, що медсестра збирає лоток з інструментами та перев’язочними матеріалами, який звично використовується для надання медичного допомоги за межами медичного закладу. На запитання для чого це робиться (бо ж не було їй відомо про виклик) медсестра відповіла, що виконує розпорядження іншого лікаря. Невдовзі він сам з’явився за спиною й одразу напав, повалив і почав душити потерпілу – тобто, це передувало інциденту, описаному вище.

Як зазначила у своїй заяві потерпіла лікарка, подібні виноси за межі лікарняного закладу лотків з інструментами та перев’язувальними  матеріалами мають фіксуватися й бути на суворому обліку, аби не було змоги таємно надати допомогу при кримінальних інцидентах та недопущення корупційних діянь – простіше кажучи медичного «лівака».

Подібна реакція нападника на запитання лікарки наштовхує на думку, що щось не так у царині медичній. Особливо подальша поведінка керівництва лікарняного закладу, яке намагається цю справу «зам’яти», «спустити на гальмах», не бажаючи розголосу, а також робити належних висновків із цього випадку.

Потерпіла та її адвокат зазначають, що у Акті, складеному комісією, призначеною для розслідування цього випадку, загалом події викладені вірно, проте зроблені висновки, м’яко кажучи, викликають подив у сторони потерпілої. А саме висновок, що нібито «заподіяння тілесних ушкоджень стало результатом з’ясування працівниками особистих стосунків» і «не пов’язаний з виробництвом». Цікаво, за такою логікою кожен випадок спроби протидій «ліваку» можна буде подати за з’ясування особистих стосунків? А напад молодика на беззахисну жінку класифікувати як «боротьбу» з потерпілою?

У заяві керівнику Професійної спілки медичних працівників потерпіла вказує, що лікар, який вчинив напад на неї позбавлений права виконувати будь-які процедури в поліклініці чи за її межами. Проте чомусь (?) дані обставини були втаємничені в Акті комісії з розслідування цього випадку.

Головний лікар Ірпінської міської лікарні Людмила Бідула неохоче спілкувалася з приводу цього інциденту з кореспондентом «Зорі Приірпіння». Після телефонної розмови «перевела стрілки» на одну зі своїх заступниць. Та, у свою чергу, на іншу працівницю медичного закладу. З деяких натяків та інших прихованих деталей можна здогадатися, що саме вона курує нападника в білому халаті, простіше кажучи покриває його «ліваки». Ця медпрацівниця, на відміну від інших, розхвалює професійні здібності нападника й заступається за нього. Хоча згаданий його вчинок засуджує, але намагається виправдати, мовляв, колега довела молодого гарячого. Запевнює, що нападник мав право проводити в той день лікування пацієнтів за межами медичного закладу. Показує на підтвердження цього документи. Щоправда, без підписів та печаток і сфотографувати їх не дозволяє. Мовляв, нехай розбираються відповідні органи та комісії.

Натомість адвокат потерпілої стверджує, що нападник не був включений до графіку прийому лікарями хворих, і не мав повноважень цього дня приймати пацієнтів в поліклініці, тим більше поза межами перев’язувального кабінету.

У адвоката потерпілої викликає подив і нерозуміння подібного ставлення до цього інциденту з боку керівництва медичного закладу. Пропрацювавши понад чверть століття у цьому закладі, потерпіла лікарка сподівалася на підтримку і захист свого керівництва. Натомість навпаки зіткнулася із покровительством нападника та байдужістю. Відтак, потерпіла домагається справедливого розслідування й відповідного покарання нападника. Редакція «Зорі Приірпіння» надалі відстежуватиме розслідування даного інциденту, що стався в медичному закладі.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Про інші НАДЗВИЧАЙНІ ПОДІЇ читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Один комментарий на “НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ ЗАМАХ НА ВБИВСТВО?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *