Недитячі розбірки в Ірпінській школі

Булінг, на жаль, не підпадає ні під жодну статтю ККУ, лише штрафні санкції. У деяких випадках можуть порушити за хуліганством. Однак наслідки булінгу – це завжди серйозна травма дитини. У тому числі трапляються й трагічні випадки.

Історія, про яку піде мова нижче мова, реальна і вона тягнеться вже багато років. Так буває, коли намагаються не виносити сміття я з хати або надіються впоратись власними силами. Однак ситуація погіршилась наскільки, що батьки більше не в силах замовчувати, оскільки бояться за життя своїх дітей.

Недитячі розбірки в Ірпінській школі

Недитячі розбірки в Ірпінській школі

До редакції «Зорі Приірпіння» за допомогою звернулись батьки Ірпінської СЗШ І–ІІІ ступенів №1 ім. Макаренка. Наводимо текст листа повністю.

«Шановні працівники редакції газети ! Звертаються до вас батьки 6-А класу. Просимо допомогти нам вжити міри до учня нашого класу Ярослава М. Ми давно маємо проблеми з цим учнем, неодноразово звертались до директора школи, а також до інших у вирішенні даного питання. Доки скарги були тільки з боку вчителів та однокласників на його поведінку, цю проблему вирішували самотужки. Однак Ярослав з кожним разом веде себе ще більш агресивніше. Його образи однокласників переросли у цькування, відбирання їжі, штурхання, побиття, псування чужих речей, а останнім часом дійшло до носіння небезпечних предметів та нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Батьки нашого класу стурбовані за здоров’я своїх дітей. випадки, про які ми хочемо розповісти, самі по собі кричущі.

Так, Ярослав побив учня школи Даниїла Т. наніс чисельні синці, у якого після побиття утворилась гематома на голові, лікарі діагностували струс мозку та травму пальця. Аню Д. вдарив у живіт, Анастасії Ш. розбив губу, Катерину Б. вдарив головою об стіл. Нещодавно від Ярослава постраждав і Денис Н., який під час гри у футбол ненавмисне попав м’ячем у Ярослава. Хоча Денис і вибачився, однак Ярослава це ще більше розлютило і він також побив його до струсу мозку. На жаль, не всі батьки фіксували побої, але діти – свідки, тому все можуть підтвердити. Діти ходять до школи навчатись, але так як Ярослав часто зриває уроки, діти не можуть спокійно вчитись. Батьки стурбовані і бояться відпускати дітей до школи, а діти налякані останніми випадками, тому не хочуть ходити до школи. Просимо вас втрутитись у ситуацію і посприяти висвітленню, а також публічній огласці аби припинити це.

Батьки 6–А класу».

Недитячі розбірки в Ірпінській школі

Як з’ясувалось, Ярослав не лише так ставиться до своїх однокласників, скривджує він і інших дітей школи: погрожує, залякує, організовує групові побиття дітей за участі хлопців зі старших класів, на зауваження вчителів не реагує. А коли діти кажуть, що поскаржаться батькам, то хлопець зухвало відповідає їм, що нічого не боїться, бо його батько працює у поліції, «а коли будете скаржитись, то буде ще гірше». Батько Ярослава викликався до школи, однак дивувався, що син так себе поводить і завіряв, що такого більше не повториться. Однак ситуація не виправилась, а навіть погіршилась.

Недитячі розбірки в Ірпінській школі

Діти розповідають, що підліток курить, вживає алкоголь, часто хизується пневматичною зброєю, ножами, кастетом. Це відбувається і поза межами школи, де хлопчина часто провокує небезпечні ситуації, аби спровокувати бійку. Дивним здається реакція батька Ярослава, який замість того аби вплинути на поведінку сина, відмовчується або ж, що ще гірше, навіть сприяє такій поведінці. Так сталось, коли сусідського хлопчика батько Ярослава несправедливо обвинуватив у крадіжці 200 доларів, побив за них, а потім з’ясувалось, що гроші вкрав сам Ярослав. Батько ж навіть не вибачився перед дитиною, яку побив…

Прикро, що ситуацію замовчує і керівництво школи. Директор школи Ілляшенко О.Д. намагається навіть тиснути на педколектив, мовляв, батьки Ярослава впливові люди: «Тато – експерт-криміналіст, у мами зубна клініка, то проти кого ви йдете?!!!».

Та попри все вихід є. Він у згуртованості і рішучості захистити дітей! А також у публічності. Саме тому батьки змушені бити на сполох, стукати у всі двері першими! Подавати скарги у всі інстанції, звертатись за допомогою до правоохоронних органів, публічно оприлюднювати такі факти, а не замовчувати і головне – не боятись! Справедливість є, але за неї варто боротись! Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння батьків стало те, що 16.10 2019 року мало бути анонімне опитування з приводу інцидентів з Ярославом (у присутності психолога школи, працівників соц. служби, інспекторів). Однак його не провели через те, що прийшла директриса і лаштувала дітям допит, мовляв, що кому поганого зробив Ярослав? У деяких дітей після цього сталась істерика. Батьки вважають це спробою тиску на дітей!

Як бачимо, риба гниє з голови. Замість того, аби посприяти вирішенню питання, керівниця навчального закладу натомість покриває таку негідну поведінку школяра! Тепер зрозуміло, чому у цій школі така часта зміна колективу, плин кадрів, бо починаючи педнараду, директриса, ніби між іншим, говорить, що незамінних людей нема і якщо щось комусь не подобається, то хай шукає інше місце роботи!

Батьки учнів 6-А класу школи №1 Ірпеня звертаються до всіх за підтримкою у вирішенні довготривалого конфлікту, який намагається покрити адміністрація школи. Не будьте байдужими! Захищайте право дітей на гідне життя!

Оксана ТЕМЧИНСЬКА

 

Від редакції «Зорі Приірпіння»:

Як нам стало відомо, бійка внаслідок якої шестикласник отримав струс мозку, сталася на уроці фізкультури, коли одночасно займалися два класи. За такого перенавантаження вчителі фізично не встигають угледіти за школярами.

Та незважаючи на штучно створене перенавантаження цієї та інших ірпінських шкіл, як видно з вище описаних подій, причини конфлікту глибинні й мають довгу історію. Наша редакція слідкуватиме за подальшим розвитком описаних подій та інформуватиме про них своїх читачів.

4 thoughts on “Недитячі розбірки в Ірпінській школі

  1. Діти цього класу просто можуть усім класом не ходити до школи допоки місто, школа не зроблять гідні умови для навчання. І нехай це діло після такого байкотування освічують усі смі і може тоді держава щось буде робити з переповненими ірпінськими школами і такими випадками

    1. В цьому класі 22 учня, тоді коли інші класи переповнені. Завдяки таким учням ще 5 сімей хочуть переводити своїх дітей до іншої школи

  2. желаю,чтоб эта директриса стерлась с лица земли! были и у нас случаи с ней…ей на детей и справедливость насрать….а существует бумеранг…как можно вообще занимать такие должности…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *