Напередодні святкування ювілею Гостомеля згадали про Петра Могилу

Напередодні святкування 525-річчя селища до Гостомеля з’їхалися науковці-історики, професори, краєзнавці Києва і Київщини, депутат обласної ради Геннадій Удовиченко, в минулому посол України в Румунії, директор інституту добросусідства Теофіл Рендюк. Учасники коференції перед початком роботи побували разом із селищним головю в Свято-Покровському храмі.

Напередодні святкування ювілею Гостомеля згадали про Петра Могилу
Під час відкриття конференції, що відбулася в ЗОШ №13, вітаючи поважне представництво очільник селища, Юрій Прилипко запросив гостей на святкування ювілею Гостомеля. Зазначивши, що доля так розпорядилась, що Гостомель задовго до міжнародної конференції почав налагоджувати дружні стосунки з Румунією, й що делегація цієї країни буде на святкуванні. Як відомо, Петро Могила вихідець з цих земель, бував він протягом 1627-1630 років у Гостомелі, гостюючи у свого друга пана Лясоти, як повідомив організатор конференції, відомий краєзнавець Юрій Мельничук. Митрополит мав свій маєток у Михайлівці-Рубежівці, що знаходиться неподалік нашого селища. Краєзнавець також розповів, як вдалося відшукати вулицю, на якій знаходився маєток митрополита, з`ясувавши, що вулиця 1 Травня колись називалася Волоською.

 
Митрополит Петро Могила тримав не тільки пастирський посох, а й козацьку шаблю в битві під Цецорою, коли об’єднане військо козаків і Речі Посполитої та інших європейских держав у 1618 році протистояла османській агресії. Петро Могила, який був яскравим взірцем служіння Богові, відомий ще й як людина великого дипломатичного хисту, саме йому вдалося захистити засади православ’я під експансії унії і насаджування католицизму на теренах України. Саме його ім’я носить сьогодні Києво-Могилянська академія, найдавніший виш Європи.

Петро Могила був ініціатором і фундатором об’єднання двох шкіл Братської і Києво-Печерської й в подальшому створення колегіуму, одного з перших вищих навчальних закладів, вихованці котрого потім, майже на сто років пізніше, в 1701 році пішли викладати в перший університет Москви. На конференції прозвучало багато цікавих істричних праць, актуальних в наш час, бо хто не забуває уроків історії, той має надійну основу для свого життєвого поступу.

Джерело: Інформаційне агентство «Пульс»

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *