На Київщині вирощують енергетичну вербу, яка здатна подолати газову залежність

На Київщині вирощують енергетичну вербу, яка здатна подолати газову залежністьСьогодні вирощування енергетичної верби для України вже не є новинкою, адже вже досить багато господарств заклало плантації з її вирощування, та попри це, для українського енергетичного ринку ці насадження не становлять суттєвого значення, тоді як в багатьох європейських країнах вирощування енергетичних культур починає тіснити газовий ринок.

Для України, країни яка активно закуповує газ, — вирощування енергетичної верби могло б стати серйозною підвалиною у газовій незалежності, вважають фахівці. І йдеться не про засадження родючих земель, адже в Україні існує велика кількість бідних ґрунтів чи низин, які регулярно затоплює водою, і які є дуже придатними для вирощування та збирання енергетичної верби.

На думку Володимира Кравчука, директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, для того, щоб забезпечити усі бюджетні приміщення теплом, достатньо аби кожна сільрада засадила ділянку в 8-10 га вербою чи міскантусом.

На Київщині вирощують енергетичну вербу, яка здатна подолати газову залежністьВ самому господарстві вирощують різні енергетичні культури і для дослідів і для промислового збирання.

Однак, попри постійне зростання ціни на газ, українські господарства не поспішають вирощувати енергетичні культури. Можливо відповідь криється у тому, що будь-які капіталовкладення зроблені у вербу, повернуться лише за 3 роки, вважають фахівці.

Джерело:  superagronom

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *