На Київщині масово горять ліси й торфовища: причина – людська недбалість і пересохлі водойми (відео)

Найчастіша причина займань – людська недбалість.

На Київщині оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки – горять торфовища, поля та ліси. Лише за попередню добу вигоріло понад 24 гектари, йдеться у ТСН.16:45.

Найчастіша причина – людська недбалість. Місцеві жителі, кажуть рятувальники, просто на землі палять сміття та бадилля. Пілот літака Цессна Юрій побачив та повідомив щонайменше про десяток пожеж, три дні тому сповістив про трактор, що палав посеред поля.

Уже за кілька хвилин після вильоту помічаємо дим із поля в Бородянці – до вогню вже мчать пожежні авто. Це маленьке вогнище поки що не становить загрози, але погода гаряча та суха.

Вогонь видивляються цілодобово і в камери спостереження. Диспетчер Ганна говорить, найважче роздивитися вогні торфовищ, їх видно лише вранці, коли над ними куриться димка.

І якраз торфовища найчастіше горять  поблизу Бородянки. 33 пожежі за минулий тиждень. Торф може залягати ще на метр під землю і аби загасити його потрібні надзвичайні зусилля пожежних, кажуть пожежники.

Загрозу від вогню посилює ще й дефіцит води – висохли річки, заболотилися канали.

“Всі меліоративні канали заросли очеретом, ніхто їх не чистить, так само і малі річки”, – кажуть рятувальники.

Поки рятувальники намагалися загасити торфовища, поруч на сусідніх городах, не зважаючи на всі прохання пожежних, люди продовжували палити бадилля, не розуміючи, що цей вогонь може спалити і їхні оселі.

Наталя Нагорна 

Джерело: ТСН

 

Про інші НАДЗВИЧАЙНІ ПОДІЇ читайте ТУТ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *