Більше 12 тисяч відвідувачів та безліч позитивних відгуків – медіа-арт виставка ARTEFACT: Chernobyl 33 показала, що сучасне мистецтво може бути зрозумілим для широкої аудиторії та працювати з такими складними питаннями, як переосмислення Чорнобилю.
На 10 днів приміщення Річкового вокзалу у самому центрі Києва перетворилось на реальний портал до Чорнобиля. Стіни радянської напівзруйнованої будівлі відтворювали атмосферу сучасного та минулого Чорнобилю, а в композиції з лазерною стелею, VR шоломами, плазмами, проекторними інсталяціями та параметричними скульптурами – не залишили байдужим нікого.
Щодо переосмислення організатори закликають українців подивитись на інформаційну складову трагедії Чорнобиля та вийти з ролі жертв, бо насправді, ми — не жертви, ми — герої, що ліквідували страшну катастрофу та стали щитом для всієї Європи.
“Виставка ARTEFACT: Chernobyl 33 – це перше переосмислення Чорнобиля сучасним мистецтвом. Вона як вікно у внутрішній світ людей, що пережили трагедію, необхідне нам як національна арт-терапія, щоб знов не допустити катастрофи. Виставка закликає поставити для себе найпростіші питання: чому сьогодні ми намагаємось не згадувати, який героїчний внесок зробили ліквідатори, не цікавимось, що насправді сталося на ЧАЕС та навіть не знаємо, як захистити себе і своїх дітей від радіації. Це все наслідки масштабної інформаційної складової катастрофи Чорнобиля,” – говорить Валерій Коршунов, куратор виставки.
Джерело: 24 канал
