Лише 400 грн на рік становитиме квартплата в енергоефективному будинку майбутнього

Лише 400 грн на рік складатиме квартплата в енергоефективному будинку майбутнього У Вінниці побудують енергоефективну багатоповерхівку з сонячною електростанцією та геліоколекторами.

Як розповів вінницький підприємець Віталій Дужак, ідея проекту з’явилася під час купівлі квартири, передає Власно

«Ми усвідомили, що теплу і затишну оселю з екологічну безпечних матеріалів можна побудувати лише самотужки, але для молодої сім’ї це занадто дороге задоволення – потрібно 200-300 тисяч доларів, – розповідає він. – Я задумався над тим, щоб побудувати багатоповерхівку за всіма принципами екологічності та енергоефективності».

В основі проекту лежить два принципи: низьке споживання енергії та власна генерація енергії, розповідає Віталій Дужак. «Перший вдасться реалізувати завдяки спеціальним будівельним матеріалам та унікальній конструкції будинку за технологією “passive house”, – зауважує він. – Другий принцип реалізуватиметься завдяки сонячній електростанції та геліоколекторам, які встановлять на даху і які забезпечуватимуть будівлю електрикою та гарячою водою».

На додачу, будинок обігріватиметься взимку і охолоджуватиме влітку тепловими геотермальними насосами, розповідає Віталій Дужак. «Сам геотермальний контур теплового насосу буде глибоко у землі, взимку він буде відбирати тепло у землі, а влітку накопичувати зайву енергію, – пояснює він. – Тепловий насос забезпечує будинок і опаленням і гарячою водою».

Також буде система примусової вентиляції з рекуперацією в кожній квартирі, адже науковцями доведено, що рівень вуглекислого газу в приміщенні після провітрювання зростає вже за годину до критичного рівня, каже Віталій Дужак. «У нашому будинку повітря буде завжди свіжим і чистим і водночас теплим, причому теплим рівномірно – у нас не буде так званих “містків холоду», – зазначає він.

До того ж будинок повільно нагріватиметься влітку і повільно віддаватиме тепло взимку, розповідає Віталій Дужак. «Це дає можливість тиждень зберігати тепло у квартирах навіть при відсутності опалення з мінімально-комфортним зниженням температури у приміщенні, – зауважує він. – За бажанням власників у кожній квартирі може бути встановлена система керування температурою і якістю повітря, а коли родина від’їзджатиме, усі системи можуть переводитися в режим мінімального енергоспоживання».

У будинку будуть у 5 разів енергоефективніші вікна, у 3 рази товщий утеплювач, який у 8 разів менше пропускатиме тепла з квартири, а холодного повітря – з вулиці.

Лише 400 грн на рік складатиме квартплата в енергоефективному будинку майбутнього

Будинок буде підключений до центральної енергосистеми, яку використовуватиме як місце тимчасового зберігання згенерованої у сонячні дні електроенергії, пояснює підприємець. «Вночі та взимку, коли сонця немає, будинок буде брати з енергосистеми енергію, яку до цього віддав у мережу, – розповідає Віталій Дужак. – За рік будинок має споживати стільки енергії, скільки виробив сам», – пояснює він.

В майбутньому, коли технології накопичення енергії будуть більш дешевими і доступними, будинок можна буде перевести на повну енергетичну автономність, продовжує Віталій Дужак. «Будівля буде підключена до водопостачання та каналізації, але матиме спеціальну систему водоочищення, яка дозволить не ставити додаткові фільтри у кожній квартирі, – зазначає він. – Вода з кранів буде відповідати усім санітарним нормам, її можна буде без остраху пити».

Будинок також матиме інклюзивний ліфт на два боки, до якого можна буде заїхати просто з вулиці. «Це буде зручно для батьків з дитячими візочками, – пояснює підприємець. – На жаль, забудовники зараз не практикують встановлення таких ліфтів, бо вони потребують додаткового утеплення і дорожче обходяться».

Квадратний метр у новому будинку коштуватиме орієнтовно 800 доларів, говорить Віталій Дужак.

«Мешканці нашого будинку будуть в рази менше сплачувати за комунальні послуги та житимуть в умовах максимально комфортних і безпечних для здоров’я, – пояснює підприємець. – Умовно плата з кожної квартири в залежності від площі планується у межах 300-400 гривень протягом усього року, на обслуговування інженерних мереж, утримання будинку, вивіз сміття, тощо».

Лише 400 грн на рік складатиме квартплата в енергоефективному будинку майбутнього

Вже знайшли забудовника для реалізації проекту, готова проектно-кошторисна документація. Наразі вирішується проблема із земельною ділянкою, на якій планують зводити енергоефективний будинок.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *