Коригувальник вогню з горища і лісу допоміг знищити 117 одиниць ворожої техніки

Головний сержант Волинської 100 Окрема Бригада Територіальної Оборони Анатолій Йосипович має позивний «Афганець». Родом з Волині, але вже давно проживав у Бородянці на Київщині.

Коригувальник вогню з горища і лісу допоміг знищити 117 одиниць ворожої техніки

Про те, як відбувався захист передмістя, коли наступали окупанти, розповіли у Силах територіальної оборони ЗСУ.

Вранці 27 лютого 2022 року, дізнавшись про наближення до Бородянки ворожої колони із 362 одиниць техніки, Анатолій Йосипович зателефонував у СБУ і зголосився бути корегувальником артилерійського вогню. Його оперативно звели напряму з артилеристами.

Спочатку мав пункт спостереження на горищі, потім облаштував «льожку» в лісі. Був запеленгований ворогом (інформацію передавав за допомогою звичайного «мобільника»), був накритий вогнем, тож потім перебрався на іншу «льожку».

За наводкою «Афганця» протягом 27-28 лютого було знищено 117 одиниць ворожої техніки. За це чоловік нагороджений відзнакою «За честь і славу».

В кінці лютого – початку березня окупанти вже впевнено взяли слід нашого героя. Але бувалому спецпризначенцю кілька разів вдавалося буквально вислизати з рук ворогів. Зумівши виїхати на захід України, чоловік відразу пішов до військкомату, але з огляду на вік 50+ його погодилися лише «взяти на список». Відтак пан Анатолій подався у рідне село до матері, звідкіля таки мобілізувався до Волинської бригади Сил тероборони ЗСУ.

До речі, Анатолій Йосипович має шестеро дітей, а його старший син нині також боронить Україну зі зброєю в руках. Варто зазначити, що у цивільному житті «Афганець» упродовж 18 років працював льотчиком-інструктором-парашутистом. Здійснив 1898 стрибків з парашутом.

Джерело: bigkyiv

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *