КіНОшна анафема Святославу Куценку

Учора в конференц-холі Ірпінь, що на Северинівській, відбулася доволі непересічна, як для нашого міста подія. Зібралася ініціативна група  для відкликання депутата Святослава Куценка, вибраного по 6-му виборчому округу (район Будинку творчості й колишньої меблевої фабрики) від партії «Нові обличчя». Тепер, коли він став неугодним її очільнику Володимиру Карплюку, Святослава Куценка надумали «виховувати», затіявши процедуру відкликання. Така-от партійна анафема від Ірпінського КіНО.

КіНОшна анафема Святославу Куценку

Для цього до конференц-холу привезли людей з усього Ірпеня та селищ Приірпіння. Прийшли й виборці з 6-го округу. Їх було менше, проте вони виявилися більш затятими за своїх опонентів, якщо можна так назвати електорат, який слабко орієнтується в подіях довкола 6-го округу та ініціативи відкликання депутата. Багато з прибулих відсторонювати Куценка… навіть не знали, хто це такий. До початку зібрання було гаряче у фойє та залі засідань. Прихильники Куценка, переважно мешканці його округу, дорікали іншим виборцям за їхню таку позицію. «Одні обрали Куценка депутатом, а інших знімати понавозили», – лейтмотив їхніх висловлювань. Згадували й шкідливе виробництво на території колишньої меблевої фабрики, проти якого на минулій сесії Ірпіньради виступав Святослав Куценко, проте очільник міста Володимир Карплюк лише розвів руками, мовляв, нічого не можемо вдіяти з орендарем ангару.

Мешканці будинків біля «мебельки» неодноразово нарікали на шкідливі викиди від виробництва брикетів, пропонуючи пожити й подихати тамтешнім смородом людям, які приїхали з інших місць знімати їхнього депутата, що відстоює позицію Громади свого округу. Більшість присутніх мовчки потупивши погляд вислуховували докори. Власне, їм не було чого сказати. Вони тільки голосували за вказівкою своїх диригентів.

КіНОшна анафема Святославу Куценку

Ляльководив цим анафемістичним вертепом діяч незрозумілого походження Петро Щербина, який запевняв, що в нього є ірпінська прописка. Хоча за інформацією конфіденційних джерел, що заслуговують на довіру, це запевнення, м’яко кажучи, не відповідає дійсності. Але це вже інформація для роздумів правоохоронним органам. Оскільки Щербина, якого ніхто не обирав, фактично взявся вести це зібрання. Присутні проголосували за головуючого Олександра Короленка. Проте, по-факту, керування зборами перебрав на себе самозваний Щербина – засів у президії, бігав по залу з мікрофоном, розпоряджався кому надавати слово і т. ін.

КіНОшна анафема Святославу Куценку

Окрім того, було ще чимало очевидних порушень і невідповідностей закону, аби рішення вчорашнього зібрання вважати легітимними. Не було обрано лічильної комісії. Тож рахувати голоси доводилося «на око». Незважаючи на тривалу реєстрацію, ведучі так і не змогли назвати кількість зареєстрованих на цьому зібранні. «Близько 350, плюс-мінус…», – сказали вони на вимогу прихильників Куценка. Хоча в залі перебувало не більше двох сотень людей. При цьому не можливо було перевірити чи всі, хто голосували, були зареєстровані. Тобто належні 300 голосів підтримки рішення щодо процедури відкликання вочевидь набрати не вийшло. Тепер в організаторів відкликання єдиний варіант подальшого просування своєї справи – постфактум зареєструвати й приписати до цього голосування людей, яких взагалі не було вчора в залі конференц-холу. Втім, це зібрання й голосування зафіксовано кількома відео та фотокамерами.

КіНОшна анафема Святославу Куценку

Емоційна напруга не спадала і після завершення зібрання. Святославу Куценку доводилося стримувати своїх виборців від надто емоційних висловлювань на адресу прибулих анафемістів. Мешканці 6-го округу нахвалялися навзаєм познімати депутатів з тих округів, електорат яких використали для процедури відкликання Куценка. «Ми ще вам покажемо! Два роки тому ми голосували за «Нові обличчя» підтримуючи Куценка, а не Карплюка! Карплюк чкурне за кордон, а вас із собою не візьме!», – говорили вони присутнім депутатам, працівникам виконкому та іншим прихильникам Ірпінського КіНО. І справді, вчорашній анафемістичний вертеп в конференц-холі на Северинівській створив прецедент. Тепер у будь-якому куточку Ірпеня чи селищ Приірпіння можуть зібрати людей, аби започаткувати процедуру відкликання комусь неугодного депутата, якого більшість з тих, хто голосуватиме за його відставку, і в очі не бачили…

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *