Історія визволення Ірпеня, Гостомеля і Бучі від окупантів (+ фото, відео)

У ці дні Україна відзначає першу річницю звільнення Київщини від російської окупації. 28 березня 2022 року було звільнено місто Ірпінь, 31 березня – Бучу, 1 квітня – Гостомель, а вже 2 квітня вся територія Київської області була деокупованою.

Частина Київщини перебувала під російською окупацією довгих 38 днів. Весь цей час у містах і селах процвітали мародерство і терор місцевого населення, включаючи зґвалтування, катування і вуличні розстріли людей, які видавались окупантам підозрілими. Особливо страшні сліди росіяни залишили по собі в місті Буча лише у 33-х кілометрах від Києва. OBOZREVATEL згадує, як це було.

Окупація Київщини російською армією

24 лютого 2022 року російські війська почали вторгнення в Україну одразу з кількох напрямків: північного, північно-східного, східного та південного. Головною метою наступу з півночі було захоплення столиці і повалення української влади. На шляху до Києва російські війська швидко захопили міста Чорнобиль і Прип’ять у Чорнобильській зоні відчуження, але зустріли шалений опір у Гостомелі, де знаходився стратегічний аеропорт “Антонов”.

Через інтенсивність російського наступу Київська обласна військова адміністрація назвала Бучу, Ірпінь, Гостомель, трасу М06 та Вишгород найнебезпечнішими місцями Київської області. Власне, там і відбувались найзапекліші бої.

Та попри героїчну оборону українських сил, вже до 27 лютого росіяни захопили Гостомель, Бучу, Ірпінь та інші міста на північ та північний захід від Києва. Метою цього “повзучого наступу” було оточити столицю і взяти її в облогу, однак, далі Ірпеня окупантів не пустили – Силам оборони України вдалося зупинити російську орду і стабілізувати лінію фронту.

В Бучі найбільші бої відбулись на вулиці Вокзальній, яка веде до Ірпеня. Там українські оборонці знищили колону російської бронетехніки, яка намагалась прорватись далі на Київ.

Вулиця Вокзальна в Бучі в березні 2022 року
Вулиця Вокзальна в Бучі в березні 2023 року

Місцеві жителі пригадують, що бої точилися буквально під стінами будинків, що призвело до значних руйнувань у цій частині міста. Деякі об’єкти вже встигли відновити, на інших ремонтні роботи тривають.

Зруйнований будинок в Бучі, березень 2022 року
Відновлена автобусна зупинка в Бучі, березень 2023 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *