Ірпінський суд звільнив з-за грат Ірину Потюменко

Ірпінський суд звільнив з-за грат Ірину Потюменко3-го травня Ірпінський міський суд у складі головуючого судді Валерія Линника і членів колегії суддів Оксани Пархоменко та Наталії Карабази розглянув клопотання захисту про зміну запобіжного заходу обвинуваченій Ірини Потюменко.

Ця справа не вперше привертає широкий резонанс. Людину тримають під вартою обвинувачуючи у скоєнні злочину пов’язаному з незаконним обігом наркотиків. При цьому у справі відсутні свідки, немає потерпілих, слідчі дії проводилися з явними порушеннями. Більше того, особа, яку чомусь весь час намагаються зробити чи то співучасником, чи то свідком у справі Ірини, як виявилося, просто… не існує в природі(!), як і адреси за якою вона начебто «мешкає» в селі Бузова. Про цей факт адвокатом у суді була пред’явлена відповідна довідка за підписом Бузівського сільського голови.

Та, на жаль, такі обставини справи зовсім не завадили представнику сторони обвинувачення прокуророві Оксані Іщенко клопотатися перед суддями про продовження тримання Ірини в СІЗО, не вплинув навіть фактор, що І. Потюменко знаходиться за гратами вже рік, дитина перебуває без материнського піклування, є немолода і хвора мати.

Адвокат Іван Кличанівський у своєму виступі аргументовано вказав, що недаремно законодавець передбачив кожні два місяці переглядати умови запобіжного заходу для тих, чиї кримінальні справи слухає суд. Якщо людина готова йти на співпрацю зі слідством, не чинить слідчим перешкод, не переховується і коли не можна знайти ані свідків, ані належних процесуальних доказів вини людини, то тримати її під вартою суперечить і правом нормам, і нормам людської моралі.

На суд прибуло багато представників громадськості, журналісти газети «Зоря Приірпіння» та телеканалу «Стоп, корупція».

Суд, порадившись у нарадчій кімнаті, вирішив задовольнити клопотання сторони захисту та замінити для Ірини Потюменко запобіжний захист у кримінальній справі з утримання в СІЗО на цілодобовий домашній арешт.

Ірпінський суд звільнив з-за грат Ірину Потюменко

Таким чином суд виявив належну гуманність та дотримання норм права. Останнє зараз душе широко декларується в Україні, яка на шляху до Європейського Союзу.

 Зореслав ЗАМОЙСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *