ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ»

Або Найуразливіше місце Росії

ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ» Або Найуразливіше місце Росії

Останніми тижнями, після відверто антипутінських заяв світових політиків, з російського інформаційного етеру активно ширяться погрози й залякування. Насамперед вони адресовані в бік України. У Кремлі бояться наступу українських військ на Донбасі і в Криму. Власне, подібні залякування й раніше лунали, коли сім років тому погрожували дійти до Києва та Львова «за тиждень». Не дійшли. У деенерії застряли… 

ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ» Або Найуразливіше місце Росії

Здатність до самоорганізації – вирізна риса українців

Технічна й організаційна відсталість Росії відносно НАТО вже ні в кого не викликає сумнівів, навіть у самих тверезо мислячих росіян. У разі виникнення звичайного збройного конфлікту можна було б вже давно розгромити й забути про існування країни під назвою Російська федерація. Єдиним фактором, який на разі стримує Захід, є ядерна зброя. Незважаючи на те, що вона в РФ також «не першої свіжості», але все ж таки спроможна виступати стримуючим засобом, позаяк наслідки вибуху бодай однієї ядерної боєголовки перетворюються на катастрофу світового масштабу. Тому Західна Європа та США обережні в цьому плані.

Інша справа військові дії поблизу самої Росії – Нагорний Карабах, Північна Осетія, Крим і Донбас… Чим ближче до Москви –  тим менша вірогідність і доцільність використання кремлівськими маразматиками ядерної зброї.

Природно, що найбільше вони бояться наступу України, через що й залякують. Начебто не офіційно, але зрозуміло, що прирученими кремлівськими пропагандистами. Лякають ударами звичайних (не ядерних) ракет. Мовляв, знищимо перших осіб держави, генштаб, завдамо масових руйнувань великих міст та жертв мирного населення.

ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ» Або Найуразливіше місце Росії

Останнє видається найбільш вразливим і таким, на що важко знайти симетричну відповідь. Хоч і населення на Росії більше, ніж в Україні, але просто вбивати у відповідь мирних людей суперечить принципам гуманізму і т. ін. Втім, якщо у разі подібних дій агресорів офіційна українська влада знову, як у 2014-му, соплі жуватиме, а за справу, як і тоді, візьмуться наші воїни-добровольці, то вже буде не до гуманізму… Сподіватимемося, що до таких крайнощів не дійде. Якраз це є найуразливішим місцем у плані можливості симетричної відповіді відносно РФ. На всі інші варіанти прояву кремлівською агресії адекватна відповідь України матиме значно більший ефект, ніж подібні дії загарбників.

Наприклад, погрози знищення перших осіб державної влади. У випадку такого розвитку сценарію українці не розгубляться. Хтось засумує, хтось, навпаки зрадіє. Власне це стосується не тільки нинішньої, а й усіх попередніх влад. Проте, у будь-якому разі ми спроможні самоорганізуватися для обрання наступної влади. Чого ніяк не скажеш про потенційні можливості агресорів.

У нинішній ситуації знищення кремлівської владної верхівки, навіть одного окремо взятого Путіна, спричинить неминучий колапс і розпад Росії на різного розміру складові, які раніше називалися «союзні республіки», а тепер «суб’єкти федерації». При чому, до нині формально існуючих доєднаються й такі, про які раніше мало хто здогадувався. Велетенська за розмірами Росія тримається на одному диктаторі, як громіздка конструкція на єдиному цвяху, що робить її потенційно значно вразливішою з порівняно від природи самодостатньою і самоврядною Україною.

 

ПП-2 – ментальний нащадок БАМу, цілини й цар-гармати

Схильність чіпляти все на один цвях, підсаджувати на одну голку і т. ін. зробили з імперією інший неприємний для неї жарт у стилі – за що боролися, на те і напоролися. Йдеться про нафто-газову інфраструктуру. Свого часу ще «совок» підсадив на неї мало не всю Європу. Зрозумівши це європейці знайшли вихід з такого становища, масово переходячи на використання відновних джерел енергії та електромобілі. Натомість російська імперська колективна свідомість ще й досі екстраполює на «нефть-матушку» і «газ-батюшку».

Це я до того, що у разі військового конфлікту враження нафто-газових  інфраструктурних об’єктів дуже болісно позначиться на економіці РФ і також спричинить її розпад. Причому, зовсім не обов’язково вражати військовими засобами. Можна просто перекрити існуючі нафто і газові проводи. Для цього потрібно самим перейти на електромобілі та відновні джерела енергії (сонячні панелі, вітряки, теплонасоси) – максимально наближені до споживача. Європа давно і впевнено йде цим шляхом. Країни ЄС у 2020 році 38% (!!!) спожитої енергії отримали з відновних джерел. Україна також йде цим шляхом, але, на жаль, значно повільніше.

ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ» Або Найуразливіше місце Росії

Росія ж намагається пронизувати своїми «голками» вчорашній день. Будуючи обхідний газогін морським дном під назвою Північний потік-2. До речі, дуже зручний об’єкт для враження, натомість надскладний для відновлення у разі пошкодження. Але все ж таки цікаво було б дочекатися завершення його будівництва. Річ у тім, його задумали і тепер плекають марні надії на ефективність цього надто коштовного «фетишу» ментальні нащадки будівників БАМу і «піднятої цілини». Їхні предки у середні віки витрачали тонни на той час дорогого металу на виготовлення цар-дзвону, який так ніколи й не задзвонив, і цар-гармати, яка так жодного разу не вистрелила. Те ж саме станеться й з ПП-2, якщо його раніше не розбомблять під час військового конфлікту.

 

Ліквідація 45 цілей знищить агресора

Тож можна почекати з нафто-газовими структурами, позаяк на Росії є значно важливіші і значно вразливіші стратегічні об’єкти, знищення яких неминуче обернеться крахом нинішньої путінської імперії. А саме – спиртзаводи Росії.

Всього 45 цілей. Хтось скаже, що й російські агресори можуть завдати симетричного удару, знищивши спиртзаводи в Україні. Так, знищити можуть, але не досягнути аналогічного ефекту. Позаяк українці і в цьому плані належно самоорганізовані, аби варити горілку самим, не чекаючи допомоги держави.

ІМПЕРІЯ НА ОДНОМУ «ЦВЯХУ» Або Найуразливіше місце Росії

Чого не скажеш про населення РФ, яке ще й досі перебуває на такому рівні розвитку, що самогонку випиває на стадії бродіння. Тому ліквідація промислових спиртзаводів неминуче призведе до соціального загострення по всій території Росії. Тоді путінській владі вже точно буде не до військових агресій. Її просто знесе місцевий люд одразу, коли перша брага заграє.

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *