Гостомельські прочани відвідали Святогірську Лавру (+ фото)

Цими днями відбулася дводенна поїздка прочан з Гостомеля по святим православним місцям сходу країни. Вранці у п’ятницю прочани прибули до Харкова, де відвідали Благовіщенский собор. Цей храм є найбільш впізнаваємою візитівкою міста Харків.
Далі маршрут паломників проліг до міста Ізюм. Піщанська ікона Божої Матері завжди кликала до себе людей свою Божественною силою та красою. Вона знаходиться у Вознесенському соборі Ізюма. Там прочани взяли участь у молебні. Далі відвідування святого ключа який б’є чудодійною водою в капличці на честь Піщанської ікони.
Потім паломники прибули до головного місця маршруту – Свято-Успенської Святогірської Лаври. Цей монастир Української Православний Церкви розташований на крейдяних горах правого берега річки Сіверський Донець. Перші згадки про монастир датуються шістнадцятим століттям. Хоча православні монахи з’явилися тут набагато віків раніше. Ще у дев’ятому столітті святі Кирило та Мефодій проповідували в цих краях православну віру. Згадує про давні поселення християн й Іпатьєвський літопис.
В крейдяних горах монахи викопали печери які стали прихистком від гонінь на православних. В наші дні печери є об’єктом для екскурсій паломників. Також двічі на рік (30 березня та 7 липня) в кімнаті на верху печер правиться служба Божа.
За два дні перебування прочани з Гостомеля відвідували Божі Служби. Також, вони ознайомилися з чудовими краєвидами поруч Лаври. Тут виділяються своєю красою Сіверський Донець, змішані ліси та крейдяні валуни.
Відвідали й розташований поряд жіночий скит в селі Богородичне.
У неділю вже дороги додому паломники побували в жіночому монастирі Іоана Шанхайського в селі Адамівка Краматорського району. Іоан Шанхайський широко відомий своєю подвижницького працею на ниві православ’я в межах Китаю та Америки. Святий є уродженцем Адамівки. Нині тут будується ще один корпус монастиря, дружньою сім’єю живуть в молитвах та роботі сестри.
Ще одну зупинку подорожуючі зробили в Полтаві. Там оглянули Хрестовоздвиженський жіночий монастир. Поставили свічки та подали записки за ближніх.
Ця поїздка стала можливою за прямого сприяння Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. Він невтомно, вже протягом багатьох років, надає допомогу кожному православному, усім хто бажає укріпити свою віру.
Нагадаємо, за підтримки Юрія Прилипка були організовані відвідування святих православних місць в Почаєві, Чоповичах, Чернігові, на Волині та Рівненщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *