Фестиваль українського кіно на Британських островах

Із 3-го по 12-е  листопада у Белфасті проходить щорічний кінофестиваль, в рамках якого продемонструють кращі українські фільми «Люксембург, Люксембург», «Клондайк», «Памфір», «Тіні забутих предків», «Короткі зустрічі». Режисер Антоніо Лукіч особисто представить британську прем’єру стрічки «Люксембург, Люксембург» на кінофестивалі у Белфасті, а акторка фільму «Памфір» Соломія Кирилова зустрінеться з глядачами на  фестивалі у Белфасті та Лідсі. У Кембриджі відбудуться покази фільмів з відомої колекції Всеукраїнського Фотокіноуправління. Проєкт реалізується у співпраці з «Довженко-Центром».  На Міжнародному кінофестивалі у Лідсі 3–17 листопада покажуть «Памфір» та «Короткі зустрічі» Кіри Муратової. Також демонструватиметься польський документальний фільм про Україну «Синдром Гамлета» Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського.

Протягом  листопада  в рамках кінофестивалю українські фільми побачать мешканці Белфаста, Брайтона, Лідса та Корнуоллу. Організатори показів — Український інститут та Британська Рада. До кінопрограми увійшли фільми-кіноподії цього року, а також класика.

Кінофестиваль Cinecity у Брайтоні (11–20 листопада) представить фільми «Клондайк», «Памфір», «Тіні забутих предків», «Короткі зустрічі». Кінофестиваль у Корнуоллі з 14 по 20 листопада покаже глядачам фільми «Клондайк» та «Стоп-Земля».

А в академічному центрі Кембриджського університету 3 листопада  вже відбувся показ колекції Всеукраїнського Фотокіноуправління на честь сторіччя державної кіностудії. Показ відбувся в Музеї технологій Кембріджа. До програми увійшли стрічки «Людина з кіноапаратом» та «Одинадцятий рік» Дзиґи Вертова, «Звенигора» Олександра Довженка.  Показ стрічки «Земля» Довженка супроводжував  новий саундтрек від гурту «ДахаБраха».

 

Яніна ЗАЛІСЬКА

Буча–Ірпінь–Белфаст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *