Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

Ірпінь – унікальне місто. Черговим підтвердженням цього стала діяльність у нашому місті фехтувального клубу «Вершина», в якому готують юних шпажистів і шаблістів до майбутніх спортивних звершень.

Подібного фехтувального клубу наразі немає навіть у Києві. Раніше ФК «Вершина» дислокувався на столичній Троєщині. Проте після карантину тренери Олена Штангеєва та Сергій Шапошников вирішили за доцільніше відновити роботу фехтувального клубу в Ірпені – у місті, в якому вони й самі проживають.

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

Не всім відвідувачам такий переїзд «Вершини» був зручним. Адже клуб відвідують діти і підлітки з Києва та різних міст області. Але з іншого боку, такий переїзд став дуже зручним для ірпінських юних фехтувальників, які раніше їздили тренуватися на Троєщину, а тепер мають можливість відточувати майстерність володіння шпагою та шаблею у рідному місті. Природно, що останнім часом серед відвідувачів ФК «Вершина» зросла кількість юних спортсменів з Ірпеня. Із близько тридцяти юних фехтувальників – половина це ірпінські дітлахи віком від 8 до 15 років. Щиро віримо і сподіватимемося, що у вже недалекому майбутньому вони приноситимуть спортивну славу  нашому Ірпеню!

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

Саме з малих років і розпочинається виховання майбутніх олімпійських чемпіонів. Серед вихованців Олени Штангеєвої та Сергія Шапошникова є юні фехтувальники, що вже мають вагомі спортивні здобутки.

 

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменівСофія Головкіна – бронзовий призер чемпіонату Європи-2020 (Пореч, Хорватія) з фехтування на шаблях серед кадетів, учасниця чемпіонату світу (Торунь, Польща), чемпіонка України серед кадетів.

 

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменівІрина Купових – входить до складу юніорської збірної України, учасниця чемпіонату  Європи-2020 (Пореч, Хорватія) з фехтування на шаблях, майстер спорту, чемпіонка України серед юніорів.

 

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменівЄлизавета Мельничук – майстер спорту з фехтування на шаблях, чемпіонка України серед юніорів.

 

Зараз дитячий спорт взагалі і фехтування зокрема не фінансується державою. Коли вже спортсмени досягають певного рівня (наприклад, входження до складу збірних України), тоді можуть розраховувати на матеріальну допомогу від Національної Федерації фехтування України. Зокрема, фінансування поїздок збірних команд на змагання, у тім числі юніорські та кадетські.

Ясна річ, що виходу спортсменів на такий рівень  передують чимало років кропіткої праці. Фехтуванням діти починають займатися з 8-річного віку. Потрапити до складу кадетської збірної можуть із 14 років, юніорської – із 17 років. І то зрозуміло, що не всі, а тільки найкращі з них.

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

До цього часу фінансування підготовки юних фехтувальників покладається на їхніх батьків, оскільки інших джерел у наш час не передбачено.

Ясна річ, лише невеликий відсоток найкращих спортсменів  у майбутньому стануть переможцями змагань, олімпійськими призерами та чемпіонами. Вони отримають нагороди, виплати, квартири, машини, стипендії та інші матеріальні заохочення за свої здобутки, яким передують довгі роки і десятиліття рутинної роботи, починаючи з дитячих тренувань.

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

Навіть, якщо фехтувальники не доростуть до рівня спорту великих досягнень, їхні заняття в клубі «Вершина» не будуть марними. По-перше, зайняття спортом роблять людину фізично здоровою і витривалою, а також дисциплінованою. По-друге, чимало вихованців спортивних секцій у майбутньому самі стають тренерами, фахівцями з питань спортивної життєдіяльності, або спортивними журналістами. По-третє, юні спортсмени ведуть активний здоровий спосіб життя. Кількагодинні тренування відривають їх від «зависання» у віртуальному світі комп’ютерів, телефонів та інших гаджетів.

Тому розгортання діяльності фехтувального клубу «Вершина» без сумніву для нашого Ірпеня справа позитивна й потрібна.

Фехтувальний клуб «Вершина» готує в Ірпені юних спортсменів

ФК «Вершина» запрошує ірпінських дітей, які бажають опанувати мистецтво фехтування на шпагах і шаблях до своєї спортивної зали за адресою:

Ірпінь, вул. Центральна, 8а

Тел: (097) 2543414, (050) 6314690

Веб-сайт: vershina.kiev.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *