Ера електроавіації настане так само швидко, як на зміну поршневим прийшли турбореактивні літаки

Ера електроавіації настане так само швидко, як на зміну поршневим прийшли турбореактивні літаки

Експлуатацію електролітаків планують розпочати вже у 2030 році. Ера електроавіації настане так само швидко, як свого часу на зміну поршневим прийшли турбореактивні літаки.

Сьогодні авіакомпаніям доводиться платити чималі кошти за шум і викиди в атмосферу, але найбільше витрат припадає на паливо. Найнадійніший спосіб скоротити експлуатаційні витрати – перейти на екологічно чисті види силових установок – електричні та гібридні.

Американський стартап Wright Electric має намір провести у 2021 році наземні, а через три роки – льотні випробування двигуна електричного літака. Компанія будує основу пропонованої силової установки – електродвигун потужністю 1,5 МВт та інвертор потужністю 3 кВт для перетворення постійного струму у змінний.

Якщо в найближче десятиліття відбудеться якісний стрибок в технологіях створення потужних і компактних акумуляторів, літак буде повністю електричним, в іншому випадку буде реалізована гібридна силова установка.

30 січня у Нью-Йорку двигун і вентилятор були представлені британському низькобюджетному перевізнику EasyJet, який є партнером за програмою розробки 186-місцевого електричного літака, відомого як Wright 1.

У ході презентації голова Wright Electric Джеффрі Енглер заявив, що компанія прагне зробити комерційну авіацію більш екологічно чистою, а її програма мегаватних двигунів є наступним кроком у реалізації цієї місії.

За задумом стартапу, Wright 1 повинен потіснити регіональні літаки на лініях малої протяжності – до 500 км.

У EasyJet розповіли, що льотні випробування двигуна почнуться у 2023 році, а сам літак планується ввести в експлуатацію у 2030 році.

Джерело: Погляд

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *