Електромобілі в Україні: які? де? скільки?

1
Електрокари започаткували нову еру автомобільного світу. Чи вистачить в українців грошей долучитись до революції

Світ мчить у майбутнє із шаленою швидкістю, але не всі помічають революційні зміни. Раптом з’являється відчуття, що саме зараз переламний момент в історії людства і ти понад усе маєш долучитися до нової епохи.

Два року тому такі думки надихнули львів’янина Назара Шимоне-Давида на покупку унікального електрокара Tesla. Назар став не тільки першим володарем офіційної Tesla в Україні, але й засновником Tesla Club Ukraine.

“Як колись люди пересіли з коней на парові двигуни, так і зараз ми переходимо від спалювання рештків динозаврів до чогось інноваційного та прогресивного. Я просто не міг залишатись осторонь”, – розповідає Назар Шимоне-Давида.

Електрокари увірвались у автомобільний світ стрімко та невпинно відвойовують позиції у традиційних автівок. Яку ж роль в цій революції відіграє Україна?

Згідно даних МВС, на жовтень минулого року в Україні було зареєстровано 499 електромобілей. Цифра не надто вражаюча, але варто звернути увагу на відсотки. Це на 920% більше ніж у 2014 році, коли українці поставили на облік лише 54 електрокара.

Але це лише офіційна статистика. За даними активістів із Tesla Club Ukraine в Україні вже зараз налічується значно більше тисячі автомобілей на електротязі.

Що ж стосується всього іншого світу, то там “зелені” автіки з кожним днем стають все більш буденним явищем. Так, в Європі тільки за три квартали минулого року продали 334 тисячі електрокарів.

В лідери за кількістю проданих авто на батарейках входять Норвегія, Франція, Німеччина і Великобританія – на ці країни припадає близько 75% всіх продажів за рік (дані аналітичного агентства avere-france.org.)

Цікаво, що Німеччина, яка є батьківщиною найпрестижніших автомобільних брендів, активно просуває електрокари. Ще минулого року країна поставила перед собою амбітну мету – довести кількість електромобілей до 1 мільйона до 2020 року, а уряд планує виділяти на покупку електрокара компенсацію в 5 000 євро.

Покупці електрокарів у Великобританії також отримують непогану знижку від вартості авто – 5 тисяч фунтів стерлінгів. З подібною ініціативою виступив і уряд Франції. Там на покупку електричного або гібридного автомобіля буде виділятися компенсація в розмірі від 6,5 до 10 тисяч євро.

А в Україні заохочують до придбання зелених автівок?

Не так давно Рада скасувала 10% мита, яке раніше треба було сплачувати при перевезенні електроавто через українську митницю. Однак у день голосування, ми були в одному кроці від справді дешевших електрокарів. Паралельно в Раді голосувався, але не був прийнятий, закон про скасування ПДВ для електромобілів. Тоді вартість “зелених” машин знизилася б на вагомі 30%.

2
Інфографіка Мінекономіки

Якби було прийнято обидва законопроекти, ціни б значно відрізнялись від теперішніх: так, найсвіжіша модель Nissan Leaf коштувала б $30 500 замість $38 000, така ж модель з пробігом – близько $14 500 замість $18 000. А ціна на базову Tesla Model S опустилася б зі $100 000 до $80 000.

Експерти спільноти ЕlectroCars вважають, що, якби закон прийняли, за наступний рік в Україні могли б бути ввезені близько 5000 електромобілів.

Однак, за словами Назара Шимоне-Давида, не варто перебільшувати наслідки через залишення ПДВ.

“В перший день, коли було скасоване мито, але не скасоване ПДВ, в нас цілий день дзвонив телефон. Люди зрозуміли, що ПДВ не скасують, але вони все одно хочуть купувати. Ми платимо податок зі всіх товарів, які споживаємо. Вся Європа, крім Норвегії, так само має ПДВ. У нас зараз електричні авто не дорожче, ніж в Європі і це вже величезний прогрес”, – вважає він.

Які зелені автівки обирають українці?

За минулий рік найпопулярнішим електрокаром в Україні залишається Nissan Leaf. Лише за офіційними даними за минулий рік їх було зареєстровано 306 одиниць.

Наступна в категорії електричних авто – седан Tesla Model S, таких машин зареєстровано 37, за останні два місяці їх кількість збільшилася на 12 штук. На третьому місці – Renault Zoe.

3
інфографіка “Экотехника”

Nissan Leaf

Ємність батареї становить 24 кВт*г, потужність електро-двигуна можна порівняти з двигуном (ДВС) обсягом 3 литра, який розганяє його до 100 км/год за 9 секунд. Запас ходу до 223 км. Заряджається від 220В в за 8 годин, від зарядного пристрою KEBA P20 за 3-4 години.

У останніх модіфікаціях Nissan Leaf коштує $33-38 тисяч. Модель з пробігом обійдеться покупцеві близко $17-18 тисяч, але запас ходу в неї буде близко 160 км.
4

Tesla Model S

Ємність батареї складає 85 кВт*г. Прискорення Model S є майже миттєвим і розганяє авто до 100 км\год за 5,4 сек. Максимальна швидкість 200 км/год, Запас ходу близько 480 км.Tesla Model S заряджається повністю від зарядного пристрою KEBA P20 за 3-4 години, від 220В за 20 год. Спеціальна зарядка Superchargers забезпечуює повну батарею приблизно за 40 хвилин.

В Україні авто б/у коштує від $65 тисяч, без пробігу – від $80 до $140 тис.
5

Renault Zoe

Двигуном авто слугує 290-кілограмова літій-іонна батарея ємністю 22 кВт*г. До 100 км/год авто розганяється за 13,5 сек. При сприятливих умовах на одному заряді можна проїхати до 210 км.

Ціна в Україні близько $32 тис.
6

Скільки ж грошей власника економлять електромобілі

Авто на електричній тязі – високотехнологічні, швидкі та екологічні. Однак недешеві. Перед кожним покупцем постає питання, скільки ж живих грошей економить електромобіль. Цим перейнявся і київський програміст Владислав Карпенко, який створив онлайн-калькулятор, що допоможе водієві визначитися, чи варто купувати електрокар і якою буде економія від покупки.
7

Розрахунок проведено на основі вартості електроенергії за середнім тарифом від березня 2016 у 0.99 грн/кВтг та за курсом валют 26 грн за $. В середньому 100 км водієві електрокара обходитиметься до 10 грн, для водія звичайного авто близько 200 грн, в залежності від об’єму двигуна та марки бензину.

Творець калькулятора наголошує, що придбання електромобіля аналогічно інвестиції зі ставкою по депозиту 42% річних незалежно від валюти. Вигода збільшується кожні 100 км пройденого шляху завдяки різниці між вартістю електроенергії та витратами на паливо, яке спалило б подібне авто із бензиновим двигуном.

Вагомим плюсом електромобілей є досить просте технічне обслуговування раз на 30 тисяч км – позначається відсутність рухомих запчастин у двигуні, мала кількість витратних матеріалів та низький рівень їх зношуваності.

Що треба знати майбутнім покупцям електрокарів

Вартість якісного “серця” електрокара, акумуляторної батареї, поки що достатньо висока. Саме тому електромобіль при купівлі виходить дорожчим за авто на паливі. Ресурс батареї розрахований на використання до 8 років. За цей час її ємність (запас ходу) знизиться до 70%, але авто продовжує працювати. Вартість заміни батареї – $3-6 тис.

Взимку в середньому 10-20% енергії іде на обігрів батареї і салону, саме настільки і падає її запас.

Покупців також турбує, як вони будуть заправляти авто, чи достатньо в Україні електрозаправок для подорожей. Виробники наголошують, що у 95% випадків власники авто заряджають їх вдома, чого цілком достатньо. Кількість електрозаправок в Україні також невпинно росте.

Наприклад, тільки у Tesla Club Ukraine діє 55 партнерських програм, 36 на заправках ОККО та їх мережевих ресторанів, вже долучаються інші заклади, кафе, готелі. Ці компанії використовують офіційні зарядні пристрої. Вони абсолютно безпечні і безкоштовні – за них платить власник бізнесу. Щоб підзарядитися, потрібно просто попросити в офіціанта відповідний тип кабелю.

8
карта Tesla Club Ukraine

Щодо обслуговування, Nissan Leaf повністю обслуговуються в Україні, найближчий сервіс для Tesla є у Відні або Берліні, який потрібно проходити раз у 40 000 км. Незначний ремонт Tesla можна здійснити і в Україні.

Резюмуючи, електромобілі це майбутнє, яке вже наступило. Електроавто перестало бути екзотикою, чудом природи і стало буденністю для тисячі людей у світі. Це революція, яка вже відбулась.

“Я не люблю слово “електро-” відносно “зелених” автівок. Ми ж не називаємо традиційні авто бензиновими. Це просто інший, кращий автомобіль. Він динамічний, емоційний, екологічний – саме такий, щоб бути гармонійною частиною шаленого світу”, – наголошує Назар Шимоне-Давида.

Джерело: espreso.tv

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

One thought on “Електромобілі в Україні: які? де? скільки?

  1. ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ПРОИЗВОДИТЕЛЕЙ «ЭЛЕКТРОМОБИЛЕЙ»

    Известно, что в классическом электрогенераторе ротор постоянно тормозится магнитным полем статорных обмоток. Этот эффект назвали «правилом Ленца». Если есть в природе электромагнитных процессов «правило Ленца», то логически можно припустить, что должен существовать и противоположный эффект: когда ротор не будет тормозиться магнитным полем статорных обмоток электрогенератора. С помощью физических экспериментов я открыл этот новый эффект, назвав его «правилом Плавюка», он вытекает с «принципа зеркальной симметрии Плавюка в электромагнитных процессах». Разработав научно-техническое обоснование с экспериментальной базой, я убедился, что на этих знаниях можно создать электрогенератор нового поколения, отказавшись от «правила Ленца», на базе которого сегодня работают все электрогенераторы в мире, используя внешнюю силу сжигаемого органического топлива для преодоления «ленцовских» тормозов. Выработанный таким образом электрический ток идёт на зарядку аккумуляторов «электромобилей». А это говорит о том, что если заменить на планете все автомобили с двигателями внутреннего сгорания на подобные «электромобили», то нужно строить много дополнительных классических электростанций – ТЭС, АЭС и т. п. Проводить всемирную реконструкцию линий электропередач, ведь возрастёт потребление электрического тока во много раз. Устанавливать платные зарядные электроустановки по всей Земле. Такой подход приведёт к неоправданным колоссальным финансовым расходам, увеличит непосильную нагрузку на экологию, приведёт к новым техногенным катастрофам и дефициту электрических мощностей. Всё вышесказанное говорит о том, что технология, построенная на аккумуляторных «электромобилях», является, мягко говоря, неперспективной и тупиковой во всех отношениях.
    Есть только один выход – это надо, чтобы электромобили были снабжены мобильным электрогенератором Плавюка. Который работает за счёт неисчерпаемого «внутреннего магнитного поля вещества», где «вещество» физически не снашивается! (Не путать с постоянными магнитами). У такого электромобиля отпадает надобность, в каких либо зарядках, он может ехать беспрерывно, пока не сотрутся колёса, ведь электрический ток вырабатывается электрогенератором Плавюка постоянно. И главное, владельцу такого электромобиля не надо никому платить деньги за использованный электрический ток. Который не только будет приводить в движение сам электромобиль, но и создавать комфортные условия для водителя в виде тепла, прохлады в салоне и других бытовых услуг – холодильник, электрическая печка и даже стиральная машинка и т. п.. Купил электромобиль и езжай, куда душа желает, не зависимо от климатических и погодных условий! Подобной энергетической технологии в мире нет!
    Я готов к сотрудничеству с производителями «электромобилей», чтобы создать настоящий ЭЛЕКТРОМОБИЛЬ!
    Жду пожеланий и предложений!

    С глубоким уважением, изобретатель-исследователь Николай Игнатьевич ПЛАВЮК!

    Мой адрес: ул. Орлика, 3/1, г. Вижница, Черновицкая область, Украина, 59200

    Мой e-mail: niplasl2@gmail.com
    Мой тел. +38 0973153142

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *